világfoci
Garics újra válogatott, Van Persie fizetése az egekbe szökhet
2012.02.22.Az elmúlt 24 óra legfontosabb futballhírei. Február 22.
A Serie A-ban a kiesés ellen küzdő Cesena új vezetőedzője a legutóbb a Bresciánál dolgozó Mario Beretta lett. Elődjét, Daniele Arrigonit egy ötmeccses nyeretlenségi sorozat után menesztették a klub vezetőt. (Football Italia)
Két év után újra meghívót kapott a Finnország ellen készülő osztrák válogatott keretébe a Bologna magyar származású védője, Garics György. (NSO)
A Győri ETO négyéves szerződést kötött az eddig Zalaegerszegen futballozó szerb középpályással, Djordje Kamberrel. (ETO)
A Manchester United az idény végéig kölcsönadta a másodosztályban szereplő Watfordnak lengyel kapusát, Tomasz Kuszczakot. (BBC)
A Szlávia Szófia két és féléves szerződést kötött a Szingapúrból érkező támadó középpályással, Akijosi Taiszukével. A 23 éves labdarúgó az első japán játékos a bolgár bajnokság történetében. (Slavia)
Az Atlético Madrid brazil irányítója, Diego egy hónapig nem játszhat izomsérülése miatt, amelyet a hétvégi Sporting Gijón elleni bajnokin (1-1) szedett össze. (Soccerway)
A Borussia Dortmund csapatkapitánya, Sebastian Kehl egy évvel meghosszabbította klubjával az idény végén lejáró szerződését. (FIFA)
A Haladás utánpótlás-válogatott középpályása, Iszlai Bence három évvel meghosszabbította kontraktusát a szombathelyiekkel. (Haladás)
Meg kell műteni John Terry jobb térdét, amelyet január óta fájlal. A Chelsea védője emiatt akár két hónapig sem játszhat. (Daily Mail)
Az Újpest leigazolta Dusan Vasziljevicset a Videotonból. A lila-fehéreknél korábban már megforduló szerb középpályás kétéves szerződést írt alá régi-új csapatával. (Újpest)
Eredmények
A Serie A 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Bologna hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Fiorentinát. Mindkét gólnál Marco Di Vaio adta a gólpasszt, előbb Alessandro Diamantinak, majd Gastón Ramíreznek. Az 50. percben Oliverát kiállították a vendégektől.
A magyar Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a másodosztályú MTK 2-2-es döntetlent játszott az élvonalbeli Kecskeméttel. A hazaiaknál Tischler (11-esből) és Könyves, a vendégeknél Bori és Litsingi volt eredményes.
A BL nyolcaddöntőjének első felvonásán a CSZKA Moszkva hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Real Madrid ellen. A blancók az első félidőben szereztek vezetést Cristiano Ronaldo találatával, az oroszok azonban a találkozó utolsó percében egyenlítettek Pontus Wernbloom révén.
A nap másik BL-meccsén a Napoli kétgólos előnyt harcolt ki hazai pályán a Chelsea-vel szemben. Pedig a londoniak Juan Mata góljával még vezettek is, azonban az olaszok Lavezzi duplájával és Edinson Cavani találatával megfordították a meccset, így 3-1-ről várhatják a visszavágót.
A nap sztorija
Az Arsenal a következő hónapban megkezdi a tárgyalásokat Robin van Persie-vel jövőre lejáró szerződése meghosszabbításáról. A londoniaknak mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ugyanis a holland csatár jelenleg sem elenyésző fizetését (80 ezer font/hét) 100 ezer fontra kellene emelniük hetente. (Telegraph)
A nap pletykája
Angol források szerint a Chelsea orosz tulajdonosa, Roman Abramovics már a menedzser Andre Villas-Boas utódján gondolkodik. A jelölt pedig nem más, mint a korábban a Valenciát, a Liverpoolt és az Intert irányító, ám jelenleg klub nélküli Rafa Benitez. (Daily Mail)
A nap száma
111 - A CSZKA Moszkva kapujába betaláló Cristiano Ronaldo 109 bajnoki és BL-találkozón 111 gólt szerzett a Real Madridban, amióta a klubhoz igazolt 2009-ben. (Opta)
A nap évfordulója
Ma ünnepli 43. születésnapját a korábbi 82-szeres dán válogatott középpályás, Brian Laudrup. A Dániával 1992-ben Európa-bajnokságot, az AC Milannal pedig 1994-ben Bajnokok Ligáját nyerő játékos megfordult a Bayern Münchenben, a Fiorentinában, a Rangersben, a Chelsea-ben és az Ajaxban is. Bátyja a szintén klasszis Michael Laudrup. (Wikipedia)
további cikkek a rovatban
világfoci- Hamsíkot "megskalpolták", francia bajnok a Montpellier
- A Chelsea-é a BL, elverte magát a Bayern München
- Higuaínt akarja a Juve, Juhászt a Besiktas csábítja
- Lippi Kínában vállalt munkát, Owen nem kell a ManUnitednek
- Agüero, Falcao, Neymar - csodacsatárok akcióban
- Kádárt elküldte a Newcastle, Dani Alves kulcscsonttörést szenvedett
- A Hertha kiesett, Alex Ferguson és Giggs a legjobb
- Raúl Katarban, Emery és Bilic Moszkvában
- Hajmeresztő manchesteri véghajrá, meglepetések az olasz válogatottnál
- A Dortmund ötöt rúgott a Bayernnek, bajnok a Debrecen
legfrissebb hírek a rovatban
világfoci- Európai bajnoki körkép: kik estek ki, kik jutottak fel?
- Barcelonai minimálbér? Álomfizetés!
- Tíz emberes Villarreal, Palermót büntető Cavani (Napi videó)
- Élet-halál meccs a La Ligában, déli derbi Itáliában, kupadöntő Budapesten
- Potyák, bombagólok és egy drámai büntetőpárbaj (napi videó)
- Amiben Mourinho veri Guardiolát: a pénz
- Sztárok a pályán: Barcelona, Milan, Liverpool
- A labdaszedő bravúrjától a Liverpool agóniájáig
- Ibrahimovic és Huntelaar ragyogott, ötig jutott a Real Madrid (napi videó)
- C. Ronaldónak idén nem megy a szabadrúgás

