2012.05.14.
Az elmúlt 24 óra legfontosabb történései a futballpályák környékén. Május 14.

A nap hírei

Matías Suárez
t (Anderlecht) választották a legjobb játékosnak a belga bajnokságban. A 24 éves argentin focista 12 gólt lőtt az idény során, és a szavazáson megelőzte De Bruyne-t (Genk) és Mbokanit (Anderlecht).

Kisebb sérülést szenvedett Giorgio Chiellini, a Juventus védője, aki emiatt kihagyja az olasz kupa döntőjét a Napoli ellen.

Lemondott posztjáról a belga válogatott szövetségi kapitánya, Georges Leekens. A 62 éves tréner nyártól az FC Bruges-t irányítja.

Eredmények

44 év után angol bajnok a Manchester City, amely 3-2-re verte az utolsó fordulóban a kiesés elől menekülő QPR-t. A City a 92. percig hátrányban volt, ekkor Dzeko, majd a 94. percben Agüero talált be a Barton kiállítása miatt az 55. perctől kezdve 10 emberrel játszó QPR hálójába. A Manchester United 1-0-ra nyert a Sunderland vendégeként, és az utolsó pillanatokig bajnoknak érezhette magát.

Veresége ellenére a QPR bent maradt az élvonalban, ahonnan a Wolves-t és a Blackurnt a Bolton követte a Championshipbe, Bogdán Ádám csapata nem tudott nyerni a Stoke vendégeként (2-2). Az Arsenal 3-2-re győzött a WBA ellen, ezzel harmadik és BL-főtáblás (a birminghami kapuban Fülöp Márton két elképesztő potyagólt kapott). A negyedik (BL-indulást érő) helyre a Tottenham futott be.

Eldőlt a harmadik hely sorsa is az olasz ligában, az Udinese 2-0-ra megverte idegenben a Cataniát, így a zebráké a BL-selejtezőt érő harmadik helyezés. A Lazio 3-1-re nyert az Inter ellen, ezzel El-főtáblás, a selejtezőkön a Napoli és az Inter indulhat.

A Lecce kikapott a Chievótól, ezzel kiesett (ahogy korábban a Novara és a Cesena is). A Juventus veretlenül zárta a bajnokságot, miután 2-1-re verte az Atalantát (Del Piero betalált). Utolsó Milan-meccsén győztes gólt lőtt Filippo Inzaghi, az ugyancsak búcsúzó Seedorf pedig a 300. mérkőzését játszotta a csapat színeiben (Milan-Novara 2-1).

Megfeneklett a sárga tengeralattjáró - a Villarreal kiesett a spanyol első ligából. Az őszt még a BL-ben kezdő gárda odahaza szenvedett vereséget az Atléticótól (0-1), a vasárnap győzelmet szerző Rayo és Zaragoza így megelőzte.

A Málaga 1-0-ra legyőzte a Gijónt, ezzel BL-selejtezős helyet szerzett, negyedikként végzett. Az El főtábláján az Atlético Madrid indulhat, a selejtezőben pedig a hatodik Levante, és a kupadöntős Bilbao.

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt megőrizte egypontos előnyét a PSG-vel szemben a francia listavezető Montpellier. A Montpellier Ait Fana 90. percben szerzett találatával verte 1-0-ra a címvédő Lille-t, a PSG 3-0-ra legyőzte a Rennes-t. Kiesett az Auxerre.

Osztrák bajnok a Salzburg a Wiener Neustadt elleni 5-1-es sikernek köszönhetően. A Red Bullnak ez a hetedik aranyérme Ausztriában.

Macedóniában Vardar-Szileksz 2-1, ezzel a szkopjei csapat kilenc év után nyert újra bajnoki aranyat (a klub történetében a hatodikat), három fordulóval a szezonzárás előtt.

NB I: Videoton-Győr 2-1, DVTK-Honvéd 2-1.

A nap sztorija
Kihirdette 32 tagú keretét az Eb-re készülő olasz válogatott szövetségi kapitánya, Cesare Prandelli. Először kapott meghívást a szívműtétje óta Antonio Cassano, s újabb esélyt kapott a renitens Mario Balotelli, valamint - a 2010-es vébé óta először - a 34 esztendős Antonio Di Natale. Érdekesség, hogy két Serie B-s futballista is bekerült az előzetes keretbe: Angelo Ogbonna (Torino) és Marco Verratti (Pescara) személyében.

A nap pletykája
A Mirror szerint Robin Van Persie elsősorban a felesége hatására maradna az Arsenal játékosa. A holland neje kiválóan érzi magát Londonban.

A nap nyilatkozata
"Amikor a Sunderland szurkolói elkezdtek éljenezni, azonnal tudtam, hogy baj van" - nyilatkozta Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere. A Sunderland-ManUnited meccs lefújásának pillanatában a vörös ördögök még bajnoknak hitték magukat, majd megérkeztek a hírek a stadionba arról, hogy a City megfordította a QPR elleni mérkőzését.

A nap száma
A Real Madrid 4-1-re megverte a Mallorcát, így kereken 100 ponttal lett spanyol bajnok a 2011/12-es idényben.

(ktn)

Állandó források: FIFA, UEFA, BBC, Soccerway, Soccernet, Transfermarkt, Football Italia, Eurosport, NSO, MTI