A Málaga klubcsúcsot dönthet, a Sevilla kedvenc stadionjába látogat
2012.03.22. 14:00 - hb

Statisztikai előzetes a ma esti spanyol mérkőzésekhez.

Racing Santander-Sevilla
* 2010-ben a Sevilla a Racing stadionjában aratta története legnagyobb arányú idegenbeli győzelmét (5-1).
* Az andalúzok egyébként is szívesen utaznak Santanderbe, ahol utolsó nyolc találkozójukból csak egyet veszítettek el (4 győzelem, 3 döntetlen).
* A Racing öt mérkőzés óta nyeretlen hazai pályán (3 döntetlen, 2 vereség).
* A két csapat utolsó négy Santanderben rendezett mérkőzésén három kiállítás született, a bírók mindannyiszor egy hazai játékost állítottak ki.
* Manu del Moral a két csapat idei első meccsén duplázott. Ezzel jelenleg a Racing az egyetlen olyan csapat a La Ligában, amelynek a csatár egynél többször vette be a kapuját pályafutása során.
* 2012-ben a Sevilla, a Sporting Gijón és a Real Zaragoza szerezte a legkevesebb pontot a bajnokságban.

Betis-Espanyol
* A Betis csupán egyet nyert meg a két együttes utolsó 11 élvonalbeli találkozója közül, és szintén csak egy győzelmet számlál a felek ezt megelőző 13 Sevillában rendezett meccsén.
* A két csapat legutóbbi négy mérkőzése döntetlennel ért véget a Villamarinban.
* A hazaiak négy mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban (1 döntetlen, 3 vereség).
* Az Espanyol utolsó nyolc idegenbeli meccsén csak egyszer győzött (4 döntetlen, 3 vereség).
* A szezonban a Betis 10 meccset veszített el a minimális egygólos különbséggel, többet, mint bármely másik csapat a ligában.
* Az andalúzok emellett ligaelsők a hajrázásban is: a szezonban ők szerezték a legtöbb pontot úgy, hogy az utolsó öt percben lőtték a győztes gólt.
* Az Espanyol utolsó hét idegenbeli gólját hét különböző játékos jegyezte.

Málaga-Rayo Vallecano
* Ha a Málaga ma nyer, klubrekordot dönt. A csapat korábban még sohasem szerzett zsinórban öt győzelmet a La Rosaledában.
* A Málaga még sohasem veszített meccset a Rayo ellen hazai pályán (2 győzelem, 2 döntetlen).
* A Rayo 15 mérkőzés óta nem játszott döntetlent a bajnokságban.
* A vendégek utolsó 12 gólja közül csak egy született az első félidőben, a Málaga legutóbbi kilenc találatából pedig egy sem.
* 13 góljával jelenleg a Rayo játékosa, Michu a legeredményesebb középpályás a bajnokságban.
* A hazaiak Európa-bajnok középpályása, Santi Cazorla szerezte idén a legtöbb gólt szabadrúgásból a ligában, szám szerint négyet.
* Pellegrini csapata idén mind a nyolc olyan mérkőzését megnyerte, amelyen vezetést szerzett.