Rangadók hétvégéje
Európa: second hand
Hétvégén volt Spanyolországban az „El Clasíco." A hollandok hasonló névvel illetik a Feyenoord-Ajaxot, amely éppen a Real-Barca napján ért újabb fejezetéhez.
Bár az elmúlt években
a PSV remek eredményei, és a Feyenoord relatíve hanyatló formája ('99-ben voltak utoljára bajnokok) miatt manapság az Ajax számára a bajnokság végelszámolásánál kifizetődőbbnek tűnnek az előbbiektől elcsípett pontok, pontosan tudjuk, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet pénzzel megfizetni (minden másra ott vannak Fehérék) - egy rangadó jelentőségét. Az eddigi 153 holland derbiből 51 alkalommal jött ki győztesen a Feyenoord, 37 végződött döntetlennel, és 65-ször örülhettek az amszterdamiak (gólkülönbsége: 247:317). Ha mégis kapaszkodni akartak némi statisztikai szalmaszálba a hazai szurkolók, akkor csak a Rotterdamban rendezett találkozókat vették alapul, hiszen ez esetben - ha nem is meggyőző, de - Feyenoord-fölényt jegyeznek a krónikák: 73 meccsen 29 győzelem és 18 remi mellett 26 vereség, 142:138-as gólkülönbség.A 154.
derbit már-már hagyományosnak mondhatóan vasárnap délben rendezték, ami számunkra sem ismeretlen jelenség - csakhogy ők nem azért tesznek így, mert főműsoridőben a Rex felügyelő több nézőt vonzana egy bajnoki meccsnél. Okulva a szurkolók korábbi összecsapásaiból, a rendezők az elmúlt években abban bíznak, vasárnap reggel hátha kevesebb kedvük és/vagy alkalmuk van bátorra inniuk magukat a feleknek. Ennek ellenére a Feyenoord játékosai pont olyan szétesettnek tűntek, mint akiken előző este úrrá lett a szombat esti láz: védelmük mintha csak tésztakúrán vett volna részt, egyik lábukkal gáncsolták a másikat. Eközben az Ajax szinte szó szerint elszórakozta a kilencven percet, épp csak arra ügyelve, hogy időnként azért lőjenek is egy-egy gólt. Ezt négy alkalommal meg is tették: Huntelaar és Perez kétszer-kétszer (utóbbi egyet büntetőből) talált a hálóba. 0:4 után már minden mindegy alapon kezdett ámokfutásba a Feyenoord, amely végül kilenc emberrel fejezte be a találkozót. Hazai pályán legutóbb 1994-ben kapott ekkora pofont derbin a rotterdami gárda, akkor 5:0-ra ütötte ki őt a vetélytárs.Kirúgták Bölönit
Rangadót játszottak még Marseille-ben és Liszabonban is. Franciaföldön az öt éve folyamatosan bajnok, és jelenleg is listavezető Lyon látogatott a második Marseille-hez. A vendégeknél Juninho nyitotta a sort egy gyönyörű szabdrúgás-találattal, amit később akciógóllal is megfejelt. Rajta kívül Benzema és Kallström is villant egyszer-egyszer, míg a hazaiaknál csak Bamogo: az 1:4-gyel a listavezető nyolc pontra növelte előnyét a kikötővárosiakkal szemben, akik kilenc éve képtelenek legyőzni a Lyont a Vélodrome-ban. „Ismét bebizonyosodott, hogy Franciaországban van a Lyon, és vannak a többiek" - a mondat nem egy örömittas győztes, hanem az önkritikus marseille-i klubelnök, Pape Diouf szájából hangzott el. És még egy hír a francia ligából: a Monaco ismét kikapott, ezúttal a Toulouse-tól 3:1-re, ráadásul odahaza, és ez már sok volt a klub vezetőinek, így, ahogy arra már számítani lehetett, menesztették Bölöni László vezetőedzőt. A Monaco hét pontjával 19., azaz utolsó előtti a tabellán.A Benfica öröme
Végül emlékezzünk a portugál rangadóról is: Liszabonban szintén az első két helyezett randevúzott, vagyis az idén eddig csontra azonos eredményt (öt győzelem, egy vereség) produkáló Sporting és Porto (utóbbiak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően vezették a tabellát a forduló előtt). A találkozón Djalo góljára Quaresma válaszolt, ezzel maradt az egy-egy, és a minimális Porto-előny a bajnokságban. A reminek legjobban a nevető harmadik nagyágyú, a Benfica örülhetett, amely (miután annak rendje és módja szerint 3:1-re elintézte aktuális ellenfelét, a sereghajtó Amadorát) már csak három pontra van a két riválistól, úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott. Ráadásul a jövő héten éppen Portóba látogat.(hzs.focitipp.hu)
A holland bajnokság állása >>>
A francia bajnokság állása >>>
A portugál bajnokság állása >>>
Feyenoord-AFC Ajax 0:4
Rotterdam, 45 000 néző
Feyenoord: Timmer -Tiendalli, Saidi, Greene, Léonard (29. Drenhte) - Lucius, De Guzman (50. Hofs), Buijs, Pardo - Boussaboun (46. Van Hooijdonk), Hariszteasz
Ajax: Stekelenburg - Heitinga, Grygera, Stam (24. Ogararu), Emanuelson - Sneijder, Maduro, Gabri - Perez (67. Vermaelen), Huntelaar, De Mul (56. Rosales)
gól: 11., 37. Huntelaar, 49. (11-es), 61. Perez
kiállítva: 65. Van Hooijdonk, 84. Pardo (Feyenoord)
Olympique Marseille-Lyon 1:4
Stade Velodrome, 57 400 néző
OM: Carrasso - Beye, Zubar, Cesar, Taiwo - Cana (77. Maoulida), Naszri (64. Bamogo), M'Bami, Ribery - Pagis (57. Cantreil), Niang
Lyon: Vercoutre - Révelliere, Squillaci, Cris, Abidal - Malouda (76. A. Diarra), Toulalan, Källström, Juninho - Govou (81. Clerc), Fred (27. Benzema)
gól: 70. Bamogo, ill. 20., 78. Juninho, 48. Benzema, 87. Källström
kiállítva: 56. Taiwo (Marseille)
Sporting CP-Porto 1:1
Jose Alvalade, 37 136 néző
Sporting: Ricardo - Caneira (76. Miguel Garcia), Tonel, Polga, Tello - Custódio, João Moutinho, Paredes (63. Alecsandro), Nani (51. Carlos Martins) - Djaló, Liedson
Porto: Helton - Fucile, Pepe, Bruno Alves, Cech - P. Assuncao (46. Jorginho), L. Gonzalez, R. Meireles, Quaresma (75. B. Moraes) - Lisandro Lopez (65. Diogo Valente), Helder Postiga
gól: 43. Djaló, ill. 48. Quaresma
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.