A Milan nyerte a Berlusconi-kupát
Berlusconi-kupa
Milan-Juventus 3:2
Emberemlékezet óta nem fordult elő, hogy a Milan és Juventus januárban esélytelen legyen a bajnoki címre. Most ez a helyzet. A két csalódott óriás azonban szombaton megmutatta, hogy tud futballozni.
A Berlusconi-kupát
az AC Milan tulajdonosának, Silvio Berlusconinak az apjáról, Luigi Berlusconiról nevezték el, s 1991-ben rendezték meg először, Milánóban, az AC Milan és a Juventus részvételével. A torinóiak 2:1-re győztek, a vesztes Rossonerik pedig úgy döntöttek, legközelebb már nem a Zebrákat hívják meg. A következő három évben otthon is tartották a trófeát az Internazionale, a Real Madrid, majd a Bayern München ellen. Ez viszont megint „unalmas" volt, úgyhogy 1995-ben ismét a Juventus volt az ellenfél, s azóta minden évben a torinóiak vendégeskednek a San Siróban. A Berlusconi-kupát, amelyet eddig hétszer a milánóiak, nyolcszor a torinóiak nyertek el, hagyományosan az idény elején rendezik, augusztusban azonban a calciopoli és a világbajnoki cím őszig húzódó ünneplése miatt a meccs elmaradt. A felek nem győzték hangsúlyozni, hogyfontosabb céljaik
vannak a szezonban, mint a Berlusconi-kupa megszerzése: a Milan a Bajnokok Ligája megnyerésére, illetve a Serie A negyedik helyére pályázik, amely jövőre legalább BL-selejtezőt jelentene számára. A Juventus francia edzője, Didier Deschamps viszont csak a legközelebbi, Mantova elleni második ligás bajnokira koncentrál. A kommentátorok szerették volnaősellenségek harcaként
beállítani a meccset, ehelyett ölelkező világbajnokokat láthattunk a játékoskijáróban (a milánói Pirlo és a torinói Del Piero), mosolygós hátvédeket (Cafu itt, Boumsong ott), és kedélyes parolázást az olasz ex-miniszterelnökkel (Maldini és Berlusconi). A meccset a Juventus kezdte, és az ilyenkor szokásos füttykoncert nem is maradt el. Két másodpercig tartott. Amikor végre Nedved lövésénél a labda a Milan-ultrák közt landolt, a Rossonerik sem tudták türtőztetni magukat és végre jól kifütyülhették a Juvét. Az első félidőben a juvés Chiellini és Boumsong is cserét kért - sérülés miatt. Emlékezetes, hogy a tavalyi idényben Buffon sérült meg a Berlusconi-kupán és ekkor érkezett Christian Abbiati (a Milan cserekapusa) kölcsönbe a Zebrákhoz. Talán most is kapnak egy hátvédet - kárpótlásul. Pavel Nedvednek tippje is lenne: már többször felhívta Deschamps figyelmét Marek Jankulovski képességeire. A kezdetiszöszmötölés
után kellemes kis meccset hoztak össze a fiúk: a „három öregfiú" (Inzaghi, Nedved és Del Piero) is gólt ünnepelhetett. A legelszántabb Christian Brocchi volt: csípett, rúgott harapott, végül Gattusónak kellett lecsillapítania... A Juve-fiatalok (Paro, Palladino) ugyan nem bizonyították, hogy jövőre bajnoki címre lenne esélyes velük az Öreg Hölgy, de higgyünk a szakembereknek. Meggyőzőbb volt a Milan húszéves francia játékosa (Willy Aubameyang), aki egy nagyszerű fejessel a hajrában megnyerte a meccset a házigazdáknak.(kl.focitipp.hu)
AC Milan-Juventus 3:2
San Siro, 40 000 néző
Milan: Kalac (46. Fiori) - Cafu (46. Simic), Bonera, Maldini (66. Darmian), Jankulovski - Gattuso, Pirlo, Brocchi (82. Aubameyang) - Seedorf - Inzaghi (78. Oliveira), Gilardino (46. Gourcouff)
Juventus: Buffon (81. Mirante) - Birindelli, Boumsong (42. Zebina), Balzaretti, Chiellini (15. R. Kovac) - Palladino (66. Bozsinov), Zanetti (46. De Ceglie), Paro, Nedved - Del Piero (87. Ventucci), Trezeguet (46. Zalayeta)
gól: 29. Inzaghi, 67. Seedorf, 86. Aubameyang, ill. 41. Nedved, 66. Del Piero
A Luigi Berlusconi kupa eddigi eredményei:
1991: Juventus-Milan 2:1
1992: Milan-Internazionale 1:0
1993: Milan-Real Madrid 3:2
1994. Milan-Bayern München 1:0
1995: Juventus-Milan 0:0 (11-esekkel 6:5)
1996: Milan-Juventus 1:0
1997: Milan-Juventus 3:1
1998: Juventus-Milan 2:1
1999: Juventus-Milan 1:0
2000: Juventus-Milan 2:2 (11-esekkel 7:6)
2001: Juventus-Milan 1:1 (11-esekkel 4:3)
2002: Milan-Juventus 0:0 (11-esekkel 3:2)
2003: Juventus-Milan 2:0
2004: Juventus-Milan 1:0
2005: Milan-Juventus 2:1
2007: Milan-Juventus 3:2
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.