A liverpooli mészárosok és egy futball-analfabéta rekordjai
BL, 4. forduló
A Liverpool nyolcat rúgott, és megdöntött egy BL-rekordot. Inzaghi csak kettőt, de ezzel már 62-nél jár - ennyi gólt korábban csak Gerd Müller szerzett nemzetközi kupameccseken. Csakhogy Gerd Müller jelenleg a Bayern utánpótlásedzője, Inzaghi pedig jónéhány meccset játszhat az európai stadionokban.
Mágia az Anfield Roadon
A Besiktas valahogy úgy járt a Liverpoollal (0-8), ahogy a Sampdoria a Milannal (0-5): egy frusztrált, ízekre szedett nagycsapat irtózatos haragjában miszlikre szaggatta. Azt a törökök is sejtették, hogy az isztambuli győzelem után hátra van még a feketeleves, mert totális védekezésre rendezkedtek be az Anfield Roadon (naná: hét éve hatot kaptak a Leedstől). A Fekete Sasoknak becézett Besiktason ez sem segített: kedden akár egy tízest is kaphattak volna - a kapura tartó lövések aránya 19-1 volt a Liverpool javára. A meccs hőse a mesterhármast szerző izraeli Yossi Benayoun volt, akit a nyáron igazoltak a West Hamből. A Pool győzelméhez kapcsolódó statisztikai érdekességekre már kitértünk (lásd: a BL legnagyobb győzelmei és a BL leggyorsabb triplái), és a Besiktas elleni meccsen nincs mit elemezni: ha egy játékos a hátával szerez gólt a tizenhatosról, akkor az már nem a futball, hanem a mágia témaköréhez tartozik.Ennek ellenére a Liverpool még mindig csak a lecke egyharmadát mondta fel csillagos ötösre: a Porto Marseille elleni megérdemelt győzelme miatt Benítez tizenegyének a portugálokat (otthon) és a franciákat (idegenben) is le kéne győznie a továbbjutáshoz. Ilyen játékkal ez menni fog, de ilyen játékra még a Liverpool sem mindig képes.
Az A csoport állása és a keddi mérkőzések összefoglalói (videókkal)
Viking-dúlás Valenciában
Az idei BL-sorozat eddigi legnagyobb meglepetése (ha nem számítjuk, hogy a selejtezőben a Slavia kiverte az Ajaxot, a Tampere pedig a Levszki Szófiát) a Mestallában született meg. A Valencia kispadján a norvégok ellen debütáló Ronald Koeman döbbenten ült a kispadon, talán most fogta fel, hogy átverték. A Valenciát nagycsapatként reklámozták neki a klubvezetők, miközben a gárda nélkülözi az ehhez illő jelzőket: egy középszerű, arrogáns játékosoktól hemzsegő, darabokra hullott alakulatot kellene kihúznia a gödörből. A Kily Gonzalez, Vicente, Mendieta-féle Valencia futballja magával ragadó volt, a Marchena, Albelda, Albiol fémjelezte galerit viszont csak a Túria partján szerethetik. Ráadásul a Valenciáé az egyik legrosszabb átigazolás is: a Stuttgarttól megszerzett Timo Hildebrand a Real után a Rosenborg ellen (finoman fogalmazva) sem állt a helyzet magaslatán.A csoport másik meccsén nem sok minden történt, a Schalke továbbra is képtelen megverni egy nagyágyút: Schalke-Chelsea 0-0, iksz. Emeljünk ki azért mégis valakit: a meccs legjobbjának a szurkolók a gelsenkircheni balhátvédet, a 24 éves Heiko Westermannt választották. A következő körben a spanyolok a németeket fogadják, és egy iksszel akár kéz a kézben kihullhatnak, ami hatalmas kudarc lenne mindkét csapat számára - mégha az idei teljesítményük alapján megérdemelt is.
A B csoport állása és a keddi mérkőzések összefoglalói (videókkal)
Real Madrid: tovább tart a görög átok
Pireuszban gólnélküli döntetlennel ért véget a meccs, de a görög szurkolók kimondottan jó futballt láthattak - igaz, a vendégek miatt, a Real oktatta az Olimpiakoszt. De hiába volt a sok ziccer, a veterán Nikopolidisz jól érezte magát a pireuszi kapuban, s ha már ő is verve volt, a kapufa (Diarra pörgetésénél) vagy a felső léc (Van Nistelrooy emelésénél) segített a görögökön. Pacacogluék ellenállása miatt a Real Madrid egyelőre elpackázta a továbbjutását (majd Brémában meglesz az is). Érdekesség, hogy a Királyi Gárdának a kilencedik kísérletére sem sikerült nyernie Görögországban. Az Olimpiakosz viszont elégedett lehet: megúszták a vereséget, reményeik így tovább élnek.Feltámadt a Lazio, amely 2-1-re verte a Werder Brement a Stadio Olimpicóban (a Lazio utoljára 2003-ban nyert BL-meccset, a Besiktas ellen). Az olaszok eddig nyeretlenek voltak a BL-ben, a bajnokságban pedig mindössze két meccset tudtak megnyerni a 11-ből, de ami a legrosszabb: néhány kivételt (pl. a Dinamo Bukarest vagy a Roma elleni második félidőt) leszámítva gyönge futballt mutattak az egész idényben. Kedden azonban jött Tommaso Rocchi (a Real ellen duplázó Pandev sérülése miatt sehol), és két góljával a rómaiaknak sikerült elhúzniuk a második félidőben (Diego-gólja szépségtapasznak is kevés volt, főleg, mert utána ki is állították). Rocchi egyébként az első gólját egy kihagyott tizenegyes utáni kipattanóból szerezte (a Dinamo elleni első csatában is büntetőt rontott), második találata előtt pedig a már hétvégén is dicsért Mourad Meghni álompassza után volt eredményes. A Lazio utolsóból könnyen második lehet: ha az Égszínkékek legközelebb elintézik otthon az Olimpiakoszt, gyakorlatilag továbbjutónak tekinthetjük őket.
A C csoport állása és a keddi mérkőzések összefoglalói (videókkal)
A művész és a futball-analfabéta koprodukciója
Reszkessetek, ha a Milan busza begördül a városba! - ezt is mondhatnák a Rossonerók szurkolói. Az AC Milan a legutóbbi három idegenbeli tétmeccsén 13 gólt rúgott, nem is kutyaütő csapatok ellen (Lazio 5-1, Sampdoria 5-0, Sahtar 3-0). A játék eleinte kedden is döcögött milánói oldalról, a Sahtar viszont az első gól után mintha feladta volna. Filippo Inzaghi beérte Gerd Müllert: a sokak szerint futball-analfabéta csatár 62 gólt szerzett pályafutása során a nemzetközi kupaporondon. A meccs hőse a csereként beállt Pippo mellett az egy gólt és egy gólpasszot jegyző Kaká, valamint Andrea Pirlo volt (ajánlatunk a Milan első góljai előtt hátsó kameraállás, amely egy művészi előadás miatt felejthetetlen: a sokszor más dimenziókban mozgó Pirlo hanyagul szerel, felnéz, megtol, majd gólpasszt ad).Glasgowból nem vártunk művészetet, és így is lett: a Celtic egy megpattanó lövéssel (McGeady, te portugálok gyilkosa!) verte a Benficát. A vendégeknek egyébként voltak helyzeteik, de ez a BL-ben édeskevés. Mindazonáltal a Benfica helyzete a 3 megszerzett pont ellenére még mindig nem reménytelen: ha a luzitánok a következő körben legyőznék a 9 pontos Milant, akkor még (szerencsés esetben) akár ők is ünnepelhetnének. A reálisabb forgatókönyv: az olaszok mögé a jelenleg 6-6 ponttal álló Celtic és Sahtar valamelyike fut be másodikként (a következő körben: Celtic-Sahtar, Lucescunak valamit ki kell főznie addig).
A D csoport állása és a keddi mérkőzések összefoglalói (videókkal)
(ktn.focitipp.hu)
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.