Egy lezsírozott világbajnoki nyolcaddöntőről
A Spiegel szombati száma azt írja, létezett egy szindikátus Bangkokban,
amely szindikátus 2006 nyarán úgy döntött, megmondja a Brazília-Ghána
világbajnoki nyolcaddöntő végeredményét.
Namármost: a 2006-os Brazília-Ghána világbajnoki nyolcaddöntő végeredményét bárki könnyen megmondhatja, nem nagy truváj, közepesen trenírozott memória is elég hozzá, Brazília 3-0-ra nyert, bingó.
Csakhogy, írja a Spiegel, ez a bizonyos távol-keleti szindikátus a mérkőzés előtt mondta meg - s találta el - az eredményt.
A bangkoki szindikátus ugyanis nem hagyományos szakszervezet volt, hanem egy sportfogadás-maffia, amely alapos pénzügyi megfontolások után arra a következtetésre jutott, hogy a thaiföldi alvilág felvirágoztatása érdekében az lesz a legjobb, ha Ghána két vagy több góllal veszít a brazilok elleni nyolcaddöntőben.
Ghána, amint azt a közepesen trenírozott memóriájúak is tudják, nem vette félvállról a dolgot, és 3-0-ra kikapott.
A meccskrónikák szerint mindhárom brazil gól necces volt, az akciók minden egyes találat előtt a leshatárról indultak, a játékvezető pedig a szünetben lezavarta a kispadról a ghánai szövetségi kapitányt, Ratomir Dujkovicot, aki a lesek apropóján azt találta mondani a bírónak, hogy jobb lenne, ha a második félidőre felvenné a brazil mezt, mert akkor nem tévesztené meg a ghánai focistákat.
Ha még nem említettük volna: a meccset a Michel-Slysko-Balko szlovák bírói hármas vezette.
Pedig az volt az a meccs, amelyiken Ronaldo megszerezte tizenötödik gólját a világbajnokságokon, s megelőzte az örökranglista élén Gerd Müllert; az volt az a meccs, amelyiken Adriano a brazilok kétzszázadik vébé-gólját lőtte. Az volt az a meccs, amelyiken - a Spiegel információi szerint - nagyot kaszált egy bangkoki szindikátus.
Ha a Marseille bundázhatott, a Juventus bundázhatott, a Milan bundázhatott - akkor miért lenne irreális egy lezsírozott világbajnoki nyolcaddöntő?
Ne játsszuk el, hogy meglepődtünk.
focitipp.gj
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.