Majdnem meglepetés
Bajnokok Ligája, elődöntő első mérkőzés, AC Milan-PSV Eindhoven 2:0
Milánóban könnyen meglepetés is lehetett volna. De nem lett és ez nem meglepetés. De vajon mit keres itt ez a 9 évvel ezelőtti poszter?
Három héttel ezelőtt Govou 1:0-ás lyoni vezetésnél kihagyta az év gólhelyzetetét az Eindhoven ellen. A hajrában aztán Cocu rúgott egy gólt, így a visszavágót már „előnyből” kezdhették a hollandok. Milánóban a hollandok ismét hátrányba kerültek, de ahelyett, hogy egyenlítettek volna (esélyük volt erre, nem is kevés), a kilencvenedik percben Tomasson megtette azt, amit Govou nem. Nagyjából így lehet, hogy a Milan áll a döntő kapujában és nem a Lyon (vagy az Eindhoven).
hazaiak
Kezdjük először a hazaiakkal. A Milan lassan harmadik éve játssza ugyanazt a futballt. Hiába kiismerhető ez az első ránézésre öregurasnak tűnő stílus, egyelőre kevés klub tudott ellenszert találni a vörös-feketét idegölő szisztémája ellen. Megjegyzés: a Milan ma a saját maximumához képest egy erős négyest hozott. Átlagnál jobban teljesített: senki. Na jó, Kaká adott két gólpasszt, ez dicséretes.
Mai milános kedvencük a dán Tomasson, aki évek óta inkább csak a cserepadot koptatja, de ha beáll, mindig bizton számíthatnak rá a csapat drukkerei. Nem volt ez most sem másképp – az önmagát ma falábúnak álcázó Crespo helyére beállva utánaeredt egy labdának a kilencvenedik percben, megszerezte, keresztbepasszolta, majd a lepattanót bekotorta. (Kaká gyönyörűen várt, várt, várt a lövés előtt – tényleg megérdemel egy erős hatost.)
vendégek
Nem szeretnénk most az Eindhoven-drukkerek helyében lenni. A csapat „ennél jobban nem játszhatott volna” (by Hajdú B. István) a Milan ellen, idegenben, a visszavágó előtt mégis minimálisra csökkentek esélyeik. Számtalanszor a kapu elé keveredtek, gyors, ötletes támadásokkal összezavarva a hazaiak védelmét, de az átütőerő valahogy hiányzott. Kiemelésre főként a két koreai játékos érdemes: Park és Lee. Előbbi legalább 20 kilométert futott a San Siróban, de ehhez képest egyáltalán nem tűnt fáradtnak.
A PSV-nél kevés szimpatikusabb csapatot láttunk az európai stadionokban idén. A BL-elődöntő első meccsén akár még egy döntetlent is megérdemeltek volna, főleg második félidei játékuk alapján. Ehhez képest most 0:2, megtört szurkolók a lelátón, búslakodva levonuló játékosok és pókerarcú Hiddink. Ő már érezte, a Milan ellen benne volt a meglepetés a meccsben – és ki tudja, mikor kerül ilyen közel a PSV a tizenhét évvel ezelőtti diadalhoz (1989-ben a Benficát verték büntetőkkel a BEK-döntőben, Hiddink vezetésével). Egy dolog miatt nem tudunk igazán együttérezni a holland trénerrel és csapatával – a focitipp.hu nehezen felejti a koreai-japán közös vébén történteket (Olaszország és Spanyolország kiejtését…).
kétszer már megtörtént
Egy hét múlva persze minden megtörténhet – a Milan tavaly 4:0-ra kapott ki La Corunában, de emlékszünk még egy hasonló Milan-kiesésre 1996-ból. A Milan akkor is 2:0-ás előnnyel utazott a visszavágóra, ahol aztán a Zidane-nal és Dugarryval felálló Bordeaux 3:0-ra elintézte őket. Tíz éven belül két váratlan milánói kiesés. Vajon három az igazság Olaszországban is?
(knt)
*****
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első forduló
AC Milan–PSV Eindhoven 2:0 (1:0)
AC Milan: Dida – Cafú, Stam, Maldini, Kaladze – Gattuso, Pirlo (Ambrosini 71.), Seedorf (Serginho 80.), Kaká – Crespo (Tomasson, 63.), Sevcsenko
PSV Eindhoven: Gomes – Ooijer, Bouma (Lucius 46.), Alex, Lee – Van Bommel, Vogel, Cocu – Beasley (Vennegor of Hesselink 60.), Farfán, Park
Gólszerzők: Sevcsenko 42. (1:0), Tomasson 90. (2:0)
Sárga lapok: Seedorf, Gomes, Ooijer
Kapura lövések: 9:9
Kapu felé tartó lövések: 9:6
Labdabirtoklás (%): 48:52
Passzok száma (pontos passzok aránya, %): 340:381 (74:77)
Szabálytalanságok: 17:21
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.