Mennyibe került a Bayern?
Juh gyapjas bőréből készült, szőrével befelé és kifelé egyaránt hordható ujjatlan, kabátszerű ruhadarab - mi az? Vagy: állat bozontos, sűrű szőrzete; vagy: suba, ködmön, prém, öt betűre, b-vel kezdődik. Nos?
Úgy van, a bundáról van szó.
A Magyar Értelmező Kéziszótár szerint akkor is bundáról beszélhetünk, ha a sportban egyik csapat a másikkal titokban előre megegyezik az eredményben.
Hogy ez utóbbi mennyire gyakori jelenség a futballban (főleg az alacsonyabb osztályú bajnokságokban), azt mindenki sejti, de bizonyítékok híján kevesen mernek beszélni róla.
Eleinte valószerűtlennek tűnt, hogy a nagyok is ezt csinálják. Ugyanezt és ugyanígy. Idézzük fel e helyütt a Marseille aranykorát (amikor a klubelnök a fél Franciaországgal üzletelt), vagy a Juventus megvásárolt játékvezetőit.
Aki ezek után is hitt a futball ártatlanságában, azt az Interpol hűtötte le egy éve, amikor 26 nemzetközi mérkőzés ügyében kezdett el nyomozni csalás alapos gyanúja miatt (a BL-selejtezőktől kezdve válogatott meccsekig minden volt a terítéken).
Mint akit gyomorszájon vágtak, úgy éreztük magunkat egy hónapja, amikor a német Spiegel megszellőztette az infót, hogy a 2002-es világbajnoki nyolcaddöntő (Brazília-Ghána 3:0) eredménye korábban eldőlt, még a meccs előtti napon, s persze nem a gyepen, hanem egy bangkoki szindikátus bőrgarnitúrás irodájában.
A
legfrissebb hírek pedig arról szólnak, hogy a spanyol ügyészség fogadási csalás vádjával vizsgálatot indított a tavalyi Zenit-Bayern München UEFA-kupa-elődöntő kapcsán. Az orosz maffia befolyásos keresztapái előre tudták a végeredményt, s lehallgatott telefonbeszélgetéseikből az is kiderült, hogy mindezt 50 millióba került elintézni (hogy milyen pénznemről volt szó, az nem hangzott el).
A Bayern München azon a meccsen 4:0-ra kikapott - az utóbbi 31 évben az volt a legsúlyosabb vereségük az európai kupákban. És a legjobban fizető is, a jelek szerint.
A futball mindennél fontosabb, mondta annak idején a liverpooli Bill Shankly. Shankly régi vágású úriember volt, s nyilvánvalóan nem konyított az üzlethez. Mert a futball tényleg fontos, de van, ami a futballnál is fontosabb a VIP-tribünökön kvaterkázó klubelnökök és a mindenható háttéralakok számára. A biznisz.
(focitipp.gj)
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.