Amikor futballozni tanítják a Real Madridot...
BL-nyolcaddöntő, visszavágók
Ritkán fordul elő a Real Madriddal olyan malőr, hogy négy-nullra
kikapjon. A Bajnokok Ligája történetében éppenséggel ez volt az első
eset. A madridi drukkerek Everton-sállal provokáltak az Anfield Roadon.
Ráfizettek.
Tíz év múlva így emlékezünk 2009-re: abban az évben tömték meg a Realt a BL-ben. A liverpooli mérkőzésről mindent elmond, hogy a Real legjobbja a négy kapott gól ellenére a kapus Casillas volt. A többiek? Mintha reklámfilm forgatására érkeztek volna, fehérmezes statiszták, akik szájtátva lesték, hogy ilyen gyors futball is van a világon, hogy így is lehet passzolni, cselezni, sprintelni negyven métert előre-hátra, ahogy azt a Liverpool csinálja.
A nap vicce
Mindenki azt várta, hogy a Liverpool az idegenbeli győzelem után az eredmény tartására rendezkedik be, hiszen láttuk már - nem egyszer - csatár nélkül, hat középpályással futballozni a Vörösöket (előfordult olyasmi is, hogy egyszerre három középhátvédjük volt a pályán). Benítez azonban a kivárásos taktika helyett tűzparancsot adott, a teljes offenzíva a Real leggyengébb pontját - a védelmet - volt hivatott megsemmisíteni. A célt alig több mint 25 perc alatt teljesítették.
Hogy a tizenegyes jogtalan volt? Valóban az, Heinze nem kézzel, hanem vállal játszotta meg a labdát. De ezen kívül 4-5 tiszta ziccere akadt a Liverpoolnak, az első húsz percben 8:2 volt a lövések aránya, s előfordult, hogy egy perc alatt három szögletet végeztek el a hazaiak. Az álmos, ingatag, megkopott Cannavaro akarta semlegesíteni Torrest? Ez volt a nap vicce.
Győzni?
Juande Ramos bukott trénerként távozott a Tottenhamből, szakmai renoméját azonban a Real edzőjeként hamar visszaszerezte: a madridi csapattal karácsony óta nem kapott ki a spanyol bajnokságban, mérlege 10 győzelem és egy döntetlen. Ünnepelték, hozsannázták. Aztán visszatért Angliába. Vesztére. Negyedszer játszott a Liverpool ellen, de sem a Tottenhammel (0-2, 2-2), sem a Reallal (0-1, 0-4) nem tudott győzni.
Győzni? Ez kedden fel sem merült benne a kispadon. Talán arra gondolt, hogy a Primera Liga az ő világa, olyan ellenfelekkel, mint a Numancia vagy a Recreativo Huelva, ahol a védők elájulnak Raúl nevétől, és tiszteletteljesen hátrálnak, amikor Robben biciklicseleket gyakorol az oldalvonalnál.
Csak egy csapat...
Juande Ramos a tisztes helytállásban reménykedhetett csupán, de végül ez sem adatott meg neki. Liverpooli kirándulása mindazonáltal emlékezetes marad számára, a Bajnokok Ligája történetében ugyanis ez volt a Real Madrid legsúlyosabb veresége - a korábbi negatív rekordot egy Bayern elleni 1-4 jelentette.
Talán a légkör is bénítóan hatott a Realra, az "anfieldi hangerő" ismeretlen Madridban, ahol a Bernabéu stadionban a japán turisták Higuaín séróját fényképezik meccs közben. "Semmi félelem. Csak egy csapat nyerheti meg a mai csatát, és az a Real Madrid" - így harangozta be a spanyol klub hivatalos weblapja a liverpooli mérkőzést. Tévedtek, maradjunk annyiban.
Megpróbálták, nem sikerült
Alberto Mallenco Undiano, a Juventus-Chelsea (2-2) spanyol játékvezetője nem látta, amit a tévékamerák igen, hogy Drogba lövésénél a ravasz Buffon a gólvonal mögül kotorta ki a labdát. Tovább, mutatta a bíró, de ez sem mentette meg a Juvét: a torinóiak 2005 és 2006 után harmadszor is angol ellenféllel szemben maradtak alul (Liverpool, Arsenal, Chelsea).
Mit művelt a Bayern München? A Bayern München gyalult. A lisszaboni 5-0 után a keddi visszavágón 7-1-re győzött. Nem irigyeltük a Sportingot: amikor az élete első BL-meccsét játszó Thomas Müller a meccs végén belőtte a Bayern hetedik gólját, a portugáloknak nem kevesebb, mint 11 (tizenegy) gólt kellett volna rúgniuk a továbbjutáshoz, nagyjából 30 másodperc alatt. Megpróbálták, nem sikerült.
Rekordot döntött a Bayern München
Jürgen Klinsmann csapata tartalékos felállásban is 7-1-re verte a
Sportingot, és 12-1-es összesítéssel jutott tovább a negyeddöntőbe. Ez
rekordot jelent a Bajnokok Ligájában, az egyenes kieséses szakaszban
még senki sem jutott tovább ilyen különbségű győzelemmel. Az eddigi
csúcstartó az Olympique Lyon volt, amely 2005-ben 10-2-es összesítéssel
(3-0, 7-2) búcsúztatta a Werder Brement.
focitipp.gj
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.