Osztályozókönyv a Debrecen-Liverpool mérkőzésről
Osztályoztuk a Loki utolsó hazai BL-meccsének szereplőit. Az 1-es harmatgyenge, a 10-es világklasszis teljesítményt jelent.
Debreceni VSC
Plekszi Polekszics (5) hozta a formáját. Háromszor bravúrral védett, egyszer lepkézett, a beíveléseknél pedig sokszor szemlesütve keresett menedéket a gólvonal mögött.
Bodnár Lászlónak (6) volt két gólt ígérő beadása, pedig már érezhetően dohog a motor, fogy a benzin, és olajcsere sem ártana.
Mészáros Norbert (5) becsúszva mentett Gerrard lövésénél, az nagy bravúr volt. Ezen kívül általában megelőzték, megkerülték, kicselezték.
Mirsad Mijadinoskit (6) kár volt eddig jegelni. Ő volt a védelem legbiztosabb pontja.
Fodor Marcellre (5) sem lehet panasz. Állta a sarat hátul, Roberto Carlost idéző felfutásokat pedig nem vártunk tőle.
Szélesi Zoltán (5) és Kiss Zoltán (4) lényegében ugyanúgy játszott. A különbség csak annyi volt, hogy Szélesi gyorsabban, pontosabban és frissebben szűrte meg a középpályát, mint Kiss, aki sokszor fájdalmasan körülményesnek tűnt.
Bár végigszenvedtük a meccset, csak az UEFA statisztikáját olvasva tudatosult bennünk, hogy Szakály Péter (3) 61 percig a pályán tartózkodott. Összesen ötször passzolt debreceni játékoshoz. Nagyon gyenge.
Czvitkovics Péter (4) ellébecolt a pályán, rutinosabban adta el a semmit, mint Szakály.
Pedig lehetett volna úgy is játszani, mint ahogy azt Laczkó Zsolt (7), a DVSC legjobbja tette. Lendületesen cselezett, a középpályások közül egyedül ő tudta felvenni az angolok tempóját.
Rudolf Gergely (5) centerként tragikus volt, kihagyott két ziccert, pontatlanság és erőtlenség jellemezte a játékát. Aztán Coulibaly beállása után visszalépett az árnyékék pozíciójába, és mintha kicserélték volna.
Sidibét szerettük, Kouemahát kedveltük, Coulibaly (3) viszont... Technikai tudása nincs: egy indításnál a jobb lábával elrúgta a labdát a bal lába elől, az utolsó pillanatban pedig tíz méterről lőtt Reinába.
Nagy kár, hogy Dombi Tibor (6) csak mostanra lett ízig-vérig futballista. Adott egy ravasz kötényt, és volt egy pazar lyukra futtatása is. Le a kalappal.
FC Liverpool
Pepe Reina (7) egyszer majdnem luftot rúgott, amin jót derült a kárörvendő debreceni közönség. A spanyol kapus a 92. percben válaszolt nekik, amikor kivédte Coulibaly ziccerét.
Glen Johnsonra (7) nem lehet panasz, idén ő a Liverpool legjobbja. Védekezik, támad, nem lazsál.
Jamie Carragher (4) felett viszont eljárt az idő. A jó öreg Carra már ütemeket késik, mozgása bizonytalan, néha már csak ténfereg. Egy szép búcsúmeccs dukál neki, lehetőleg mielőbb.
A középhátvéd Daniel Agger (7) volt a vendégek legveszélyesebb játékosa, s ezzel mindent elmondtunk a Liverpoolról.
Emiliano Insúa (0) külön fejezet. A Debrecen egyetlen esélye a szinte végig rosszul helyezkedő, utolsó emberként buta cselekbe bonyolódó Insúa volt. Nem való a Liverpoolba, a leggyengébb balhátvéd egész Angliában. Nem alkuszunk: Insúa nulla.
Lucas Leiva (2) is csak a harmadosztályú Leyton Orientben lenne erősítés. Lassú, körülményes, s mire felfogja, hogy mit akar Gerrard, addigra nemcsak a támadásnak, hanem a meccsnek is vége.
Fabio Aurelio (3) a középpálya bal oldalán rejtőzködött. Alibijáték, tessék-lássék passzokkal.
Javier Mascherano (7) becsúszó szerelései mintaszerűek. Legtöbbször hátulról lepi meg ellenfelét. Egy példa: Rudolf Gergely szalad a labdával, aztán egyszer csak eltűnik előle a labda. Hová tűnt? Kérdezzék Mascheranót.
Tudták, hogy Dirk Kuijt (6) sosem fárad el? Állítólag négy tüdeje van, mások szerint pedig elemre működik. Volt egy szép esernyőcsele, amivel egyszerre csapta be Laczkót és Fodort. Kuijt fut, hajt, zakatol - kár, hogy néha zavarja a labda.
Steven Gerrard (5) a magányos, társtalan zseni ebben a csapatban. Kedden csak egyvalaminek örült: a meccs végét jelző hármas sípszónak.
Tíz David Ngog (2) sem pótolhat egy Fernando Torrest. Botrányos labdakezelési technika, gyenge fizikum, gyatra cselezési készség. Pantomimszínésznek közepes, futballistának kevés.
(ktn, focitipp.gj)
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.