Benítez nem Mourinho, a Barcelona az Barcelona!
Az év csapatai
A Barcelona a negyedik dimenzióban, a spanyol válogatott csak a negyedik helyen. Az év csapatai, a focitipp szerint.
1. Barcelona
Ahogy Xavi fedezi a labdát, ahogy Iniesta átkígyózik három védő között, ahogy Messi testcseleinek bedőlve kidőlnek a bekkek - mintha a Barcelona játékosai a negyedik dimenzióban űznék ezt a sportágat. Nem is lehet követni a Barcelona tempóját, a katalánok 57 mérkőzésen 154 gólt szereztek a 2010-es naptári évben, s a csúcsmeccsükön porrá zúzták a Real Madridot, 5-0! Becsüljünk meg minden percet, amikor a Barcelonát látjuk futballozni. S gondoljunk arra, hogy talán az Aranycsapat játszhatott egykor ilyen színtiszta, vér és verejték nélküli futballt.
2. Internazionale
A háromdimenziós világban az Inter mindent vitt. A nerazzurrik idén öt trófeát (BL, olasz bajnokság, olasz kupa, olasz szuperkupa, klubvilágbajnokság) nyertek, s az Inter volt idén az egyetlen csapat, amely nyílt játékkal tudta legyőzni a Barcelonát. Massimo Moratti megérdemelte, hogy beteljesüljön az álma: az Inter 45 év után ismét felállhatott Európa trónjára. A tavaszi menetelést aztán őszi fáradtság követte, és az is hamar kiderült, hogy Benítez nem Mourinho.
3. Németország válogatottja
A nyári focivébé erkölcsi győztese a német válogatott, amely a nyolcaddöntőben Anglia, a negyeddöntőben pedig Argentína ellen lőtt négy gólt. Soha nem láttunk még olyan szellemes, ötletes, kreatív futballt a Nationalelftől, mint Dél-Afrikában. 2010 óta nem ciki többé a németeknek szurkolni - köszönjük Özil, köszönjük Müller!
4. Spanyolország válogatottja
Vicente del Bosque csapatának adjuk a harmadik helyet, de ezt most csak megszokásból tesszük, a vébé-győztest mégsem hagyhatjuk ki a toplistáról. A spanyol válogatott azonban idén nem kápráztatott el bennünket, nyolc rúgott góllal lett világbajnok (az agyongyalázott olaszok 2006-ban tizenkettőt lőttek), az Argentínától és Portugáliától barátságos mérkőzésen kapott négy-négy gól pedig egyenesen kínos.
5. Tottenham
Az Everton 2005-ös bajnoki negyedik helye óta sikerült ismét kitúrnia valakinek a Liverpoolt a "top four" csapatai közül Angliában. Ezt a bravúrt a Harry Redknapp vezette Tottenham vitte véghez. A londoni csapat ráadásul nemcsak a szigetországban villogott, hanem BL-újoncként a csoportmérkőzések során megelőzte a címvédő Intert, és 18 rúgott góllal jutott tovább a legjobb tizenhat közé.
Akik kimaradtak
A 2010-es naptári évben a Borussia Dortmund szerezte a legtöbb pontot a Bundesligában - hetvenet. Jürgen Klopp csikócsapata felzabálta a német futballmezőnyt, s hasonló bravúrokat hajtott végre az őszi szezonkezdet során az "extrafutballt" mutató Mainz is, Szalai Ádámmal az élen. Taps jár az uruguayi válogatottnak, amely negyven év után jutott be ismét a legjobb négy közé futball-világbajnokságon. Sajnáltuk, hogy az egyiptomi válogatottat nem láthattuk a vébén: januárban Hassan Shehata csapata sorozatban harmadszor nyerte meg az Afrika-kupát. Dicséret jár a 33 éves André Villas-Boas által vezetett Portónak is, amely ősszel 36 tétmérkőzésen sem talált legyőzőre, a bajnokságban pedig csak 5 gólt kapott.
*****
További cikkek a rovatban
Szenvedély, szív, hivatás, haza
Kukorelly Endre emlegeti a Fradit, Varga Zoltán és a horvátokat – meg az unalmat. Év végi körkérdés, 18. rész
X Professzor a mutánsok élén
Horváth Béla szerint X Professzor lenne az ideális választás a magyar szövetségi kapitányi posztra. Év végi körkérdés, 18. rész.
A foci ereje
- Dárdai Pál
- Andrés Iniesta
- José Mourinho
- év végi körkérdés 2017
- Mohamed Salah
- Manchester United
- Barcelona
- Lincoln City
László Ágnes (a "Kislány, nagy foci" blog szerkesztője) a barcelonai élményekről, az egyiptomi és angol hősökről és a manchesteri buszozásokról. Személyes válaszok. Év végi körkérdés, 17. rész.
Videoton, Hoffenheim, Tatabánya!
- Szalai Ádám
- év végi körkérdés 2017
- Arsenal
- Manchester United
- Liverpool
- Bordeaux
- Videoton
- Tatabánya
- Hoffenheim
Zelei Dávidnak a Vidiről vannak jó emlékei 2017-ből: a Bordeaux elleni siker tényleg óriási volt. A folytatást hagyjuk, inkább hajrá, Tatabánya! Év végi körkérdés, 16. rész.
Andrés Iniestától Ferenc pápáig
Sánta Szilárd számára Andrés Iniesta „a futballista”. Ferenc pápa pedig az ideális szövetségi kapitány. Év végi körkérdés, 15. rész.
Coutinho maradjon, kösz!
Gazdag József szerint Vinnie Jones lenne az ideális választás a magyar szövetségi kapitányi posztra. Különben pedig: Liverpool forever! Év végi körkérdés, 14. rész.
Mikor él át egy Real-drukker ilyet?
Purosz Leonidasz az Udinese feltámadásának örül a legjobban, de a szövetségi kapitány kérdésében bizonytalan. Éljen az olaszos tiki-taka! Év végi körkérdés, 13. rész.
Hátha majd most! Hahaha!
Kiss Lászlónak nem sok öröme volt idén a futballban (Juve-kudarc a BL-döntőben, Olaszország lemaradása a vb-ről), de az év csapata kárpótolta mindenért. Év végi körkérdés, 12. rész
Szeretném tovább csodálni a játékukat
Egressy Zoltán a Barcelona fanatikusa, vagyis nem nagyon érdekli, hogy a Real Madrid hány trófeát nyert idén (sokat). Év végi körkérdés, 11. rész.
Futballkapitány? Kemény Dénes!
Máté Gábor nem sémákban gondolkodik, szerinte Kemény Dénest kellett volna kineveznia magyar fociválogatott élére. És még: az új Messire várva. Év végi körkérdés, 10. rész