Rahan elintézte a svábokat
UEFA-kupa, csoportkör, 2. játéknap Stuttgart–Sahtar Donyeck 0:2
Ha a Stuttgart továbbra is ilyen vérszegény produkciót nyújt, a világ egyik legeredményesebb edzője (Giovanni Trapattoni) hamarosan jelentkezhet az állásközvetítőnél... Most az ukrán Rahan és társai intézték el a svábokat.
Stuttgartban az ág is húz
Az ősz olasz mesternek a héten már meggyűlt a baja a német vasúttársaság elnökével, a stuttgarti szurkolókkal és Timo Hildebrand kapussal. A német válogatott második számú hálóőre immáron második hete „megfázással” bajlódik, de a bennfentesek inkább nézeteltérésre gyanakodnak. Felróják neki az olaszos védekező taktikát, és a tavalyi Interhez hasonló rengeteg döntetlent (11/7 a Bundesligában). Az UEFA-kupában legutóbb kicsakarták a győzelmet Rennes-ben, de most a Debrecent lazán kipottyantó donyecki bányászok látogattak Svábföldre…
Rahan és a gyáva nyulak
A szép emlékű Kockás magazinban gyermekkorunk egyik hőse (Rahan) elevenedett meg a Sahtar csapatkapitányának (Timoscsuk) személyében. A szőke hajú hátvéd magabiztosan fogta össze a védelmet, szervezte a támadásokat (!) és volt néhány jól megeresztett lövése is. Pedig a németek csatársora jól hangzó nevekből áll. A Milan cserepadját megunó dán Tomasson és a szerb Ljuboja, aki Párizsban gyakrabban találkozott a fodrászával, mint az ellenfél védőivel. Azoknak lett igazuk, akik féltették a németeket a meccstől, ugyanis a narancsmezes ukránok különösebb megerőltetés nélkül vitték haza a három pontot, így aztán mindkét meccsüket megnyerve gyakorlatilag továbbjutottak. Trapattoni mester bírálóinak pedig nem ártana egy pillantást vetni a VfB játékosállományára, mert hiába a kirakat (Tomasson, Ljuboja, Grönkjaer), ha Hildebrand vitakozik, Babbel és Soldo már öreg, a többiek pedig – egyelőre – nem ütik meg azt a színvonalat, amellyel komolyabb terveket lehetne szövögetni. Mindenesetre kíváncsian várjuk a stuttgarti fejleményeket.
A többiekről
Szófiában a helyi Levszki és a bukaresti Dinamo telt ház előtt játszott izgalmas mérkőzést, amelynek legviccesebb eseménye a 61. percben történt. A hazaiak támadója (Telkiszkij) nagyszerű kiugratás végén robogott a kapu felé, de a tizenhatoshoz érve kibicsaklott a lába és hasra esett… A két olasz (Samp és Palermo) vérszegény 0:0-t produkált, ellenben a Middlesbrough-val, amely az egyre inkább önmagára találó Gaizka Mendieta vezényletével lesöpörte a Dniprot (3:0). Egy másik angol csapat. Az UEFA-Kupa újonc Bolton is győzelemmel debütált hazai pályán, szakadó esőben (ezt a szentpéterváriak bánták). A Lens – a bukaresti 0:4 után – immár pozitív gólkülönbséggel büszkélkedhet, aminek a Halmstad látta kárát. A forduló erkölcsi győztese azonban a Maccabi Petah Tikva. Az izraeliek Emile Mbamba vezetésével több ziccert hagytak ki az első félidőben, hogy aztán két potyával a dánoknak adják a győzelmet. A végén pedig érdemes említést tenni a címvédő CSZKA Moszkva hollandiai kirándulásáról. Könnyen elképzelhető ugyanis, hogy ezzel a döntetlennel az oroszok szégyenszemre már a csoportkörből sem jutnak tovább.
A kommunizmus árnyékában
Köztudott, hogy a volt szocialista országokban (Magyarországon is) egyes futballklubokat a különböző minisztériumokat irányítottak. A hadsereg például CSZKA megnevezéssel látta el csapatait (CSZKA Moszkva, Szófia; hazánkban Budapesti Honvéd). Általában ezek az egyesületek a vörös csillagot is a címerükbe illesztették. A rendszerváltás óta a magyar klubok kínosan ügyeltek a csillag eltüntetésére, viszont egykori elvtársaink nem változtattak csapatnevet, de a címerükben azóta is virít a sokak számára provokatív szimbólum. A jelenlegi mezőnyben négy csapat is „vörös”. A már említett két CSZKA, a már nevében is vörös csillagot jelentő Crvena Zvezda és a prágai Slavia. A csehek azonban kakukktojást jelentenek. Egyrészt, világrekordot tudhatnak maguknak azzal, hogy első mérkőzésük óta (1896. március 25.) ugyanolyan elrendezésű piros-fehér mezben játszanak. Másrészt a címerükben az 1892-es alapítás óta szereplő ötágú vörös csillag nem a kommunizmusra utal, ráadásul „fejjel lefelé” áll.
UEFA-KUPA, 2. JÁTÉKNAP, EREDMÉNYEK
A csoport
1. játéknap, november 3.
Hamburg–Viking 2:0 (1:0)
Gólszerzők: Van der Vaart 21., Lauth 65.
Slavia Prága–CSZKA Szófia 4:2 (2:1)
Gólszerők: Fort 5., 75., Vlcek 36., Pitak 56., ill. Gargorov 10., Szakaliev 58.
B csoport
1. játéknap, november 3.
Bröndby– Maccabi Petah Tikva 2:0 (0:0)
Gólszerzők: Lautz 67., Absalonsen 85.
Palermo–Lokomtiv Moszkva 0:0
C csoport
1. játéknap, november 3.
Lens–Halmstad 5:0 (2:0)
Gólszerzők: Cousin 16., 23., 47., Jomaa 73., Lachor 90.
Sampdoria–Steaua Bukarest 0:0
D csoport
1. játéknap, november 3.
Liteksz Lovecs–Grasshoppers 2:1 (1:0)
Gólszerzők: Novakovics 13., Sandrinho 81., ill. Santos 90.
Middlesbrough– Dnipro 3:0 (1:0)
Gólszerzők: Ayegbeni 36., Viduka 50., 56.
E csoport
1. játéknap, november 3.
Crvena Zvezda–Basel 1:2 (1:1)
Gólszerzők: Purovics 25., ill. Delgado 30. (11-esből), Rossi 88.
Strasbourg–Tromsö 2:0 (1:0)
Gólszerzők: Pagis 38., Arrache 66.
F Csoport
1. játéknap, november 3.
Levszki Szófia–Dinamo Bukarest 1:0 (0:0)
Gólszerző: Angelov 90.
Kiállítva: Baltoi 61. (Dinamo)
Heerenveen–CSZKA Moszkva 0:0
G csoport
1. játéknap, november 3.
Rapid Bukarest–Rennes 2:0 (1:0)
Gólszerzők: Niculae 42., Buga 67.
Stuttgart–Sahtar Donyeck 0:2 (0:1)
Gólszerzők: Fernandinho 31., Marica 88.
H csoport
1. játéknap, november 3.
Bolton–Zenit 1:0 (1:0)
Gólszerző: Nolan 24.
Sevilla–Besiktas 3:0 (0:0)
Gólszerzők: Saviola 64., Kanoute 65., 89.
- kislaci -
*****
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.