A francia csapat alkalmazkodik svéd gólfelelőséhez

A francia csapat alkalmazkodik svéd gólfelelőséhez

, no

Mérkőzésenként 1,22 találatot ért el, ez még sehol másutt nem sikerült neki. Kérdés, hogy hosszú távon is megmarad-e ez a fantasztikus átlag.



Beilleszkedett hetedik együttesébe is a hórihorgas csatár. A Malmö, az Ajax, a Juventus, az Inter, a Barcelona és a Milan tábora után immár a Paris Saint-Germain szurkolóin van a sor, hogy örvendezzenek Zlatan Ibrahimovic góljainak. És a bosnyák-horváth szülőktől származó svéd állampolgárságú futballista gondoskodik arról, hogy a rajongók jó sokszor kiáltsanak fel diadalittasan.

 

A tegnapi mérkőzés mesterhármasát is beszámítva Ibra úgy szerzett bajnoki találkozókon 17 találatot a PSG-nek, hogy 14 alkalommal futott ki a pályára. A mérkőzésenkénti 1,22 gól nagyobb "termelékenységről" árulkodik, mint amilyent akármelyik előző csapatánál sikerült elérnie. Persze tegyük hozzá, hogy ez a fantasztikus átlag csak pár hónapra vonatkozik: a francia csapat színeiben Zlatan az őszi szezon kezdetéről szerepel.

 

Furcsa dolog egyébként beilleszkedésről beszélni Ibrahimovic esetében, főleg akkor, ha aktuális csapatához való viszonyulását vizsgáljuk. A PSG ugyanis még messze nem ért a végére annak az összecsiszolódási folyamatnak, amelyen a nagy célokat kitűző sztárgyülekezetnek át kell esnie. Kitűnő játékosok szerepelnek a csapatban, de együttműködésük sokszor akadozik, egyáltalán nem találják még ki egymás gondolatait úgy, ahogy az összeszokottabb gárdáknál látjuk.

 

Ilyen körülmények között leszögezhető, hogy inkább a csapat (vagyis legalább annak támadó alakzata) alkalmazkodik Ibrahimovichoz, mint fordítva. Furcsállnánk, ha Ancelotti, az edző mást kérne játékosaitól. Szinte minden labdával Ibrát keresik, neki pedig nagyon sokszor sikerül épp ott lennie, ahol a leghasznosabb lehet. Az ellenfél kapusának és védőinek azért is nehéz a dolguk, mert a svéd fiatalember különleges érzékkel csap le a kipattanó labdákra, vagy vaktában végrehajtott felszabadításokra: a gólveszély ilyenkor mindig a levegőben lóg.

 

Persze Ibrahimovic pályafutása során bekerült olyan együttesekbe is, amelyhez neki kellett (volna) alkalmazkodnia. A legjobb példa ilyen értelemben a Barcelona. Guardiola edző hamar meggyőződött arról, hogy Ibra stílusa nehezen egyeztethető össze a katalánok rövidpasszos türelemjátékával és ritmusváltásaival: ezért kellett a világ egyik legeredményesebb támadójának otthagynia Iniestáékat.

 

A párizsi csapatnál azonban nem tapasztalunk efféle baljós előjeleket. Ibrahimovic lelkiismeretesen kiveszi a részét a játék szinte minden fázisából. Tegnap, a közepes színvonalat képviselő Valenciennes otthonában kapu felé húzott jobb- és balszélen, nagyszerű passzokkal szolgálta ki társait, de visszavonult védekezni is, amikor az ellenfél szögletrúgáshoz készült, és ilyenkor többször ő távolította el a labdát a veszélyes zónából. De első sorban azt végzi, amit elvárnak tőle (és amiért évi 14 millió eurós fizetést kap): futószalagon gyártja a gólokat.

 

(no)

További cikkek a rovatban

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

, Kiss Tibor Noé

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.

Tovább

Prémium párizsi

, Kiss Tibor Noé

Prémium párizsi

Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?

Tovább

Angol gólokban tobzódunk

, Kiss Tibor Noé

Angol gólokban tobzódunk

Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.

Tovább

Kékre verték Rómában a kékeket

, Kiss Tibor Noé

Kékre verték Rómában a kékeket

A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.

Tovább

Újhullámos olasz klubfoci

, Kiss Tibor Noé

Újhullámos olasz klubfoci

Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!

Tovább

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

, Kiss Tibor Noé

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.

Tovább

Totális német futballblama

, Kiss Tibor Noé

Totális német futballblama

A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.

Tovább

Isztambulban a füldugó sem segített

, Kiss Tibor Noé

Isztambulban a füldugó sem segített

A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.

Tovább

Az ember, aki fut

, Somos Ákos

Az ember, aki fut

A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…

Tovább

Majdnem le lettünk

, Kiss L. László

Majdnem le lettünk

Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.

Tovább