Az egyiknek sikerül, a másiknak nem

Az egyiknek sikerül, a másiknak nem

, focitipp.hu

Brit sztárfutballisták Európában.



Gareth Bale bejelentette távozási szándékát a Tottenham klubvezetésének, a Real Madrid pedig 100 millió eurót (más források szerint 120 milliót) ajánlott a 24 éves walesi szélsőért, aki így minden idők legdrágább futballistája lenne. De vajon jól teszi-e, ha a "kontinensre" igazol? A Telegraph összeállítása nyomán felelevenítjük, sikerrel jártak-e korábban a brit sztárfutballisták az európai kluboknál.

Paul Gascoigne-nak nem sikerült. Gazza zseniális futballista volt, de Olaszországban nem találta a helyét, a Lazio mezében három év alatt összesen 47 meccset játszott.

Kevin Keegannek sikerült. Az Anfield Roadról szerződött Hamburgba, s a német bajnokság legjobban kereső játékosa lett. A HSV-vel 1979-ben bajnok lett, 1980-ban pedig bejutott a BEK-döntőbe.


Steve McManamannek sikerült. "Macca" a Liverpoolból szerződött a Real Madridba 1999 ben, s ő lett az első angol futballista, aki külföldi csapattal BL-t nyert (2000, 2002).


Ian Rushnak nem sikerült. A walesi csatár 1986-ban brit rekordot jelentő 3,2 millió fontért hagyta ott a Liverpoolt, a Juventusban azonban nem alkotott maradandót.


David Beckhamnek sikerült. Manchesterben mindent megnyert: hat bajnoki cím és egy BL-győzelem után döntött a váltás mellett, a Real Madrid 33 millió fontot fizetett érte. A madridiakkal csak egy bajnoki elsőséget szerzett, de munkamorálja, hozzáállása példaértékű volt.


Stan Collymore-nak nem sikerült. Ő minden idők legdrágább brit játékosa, amikor 1995-ben 8,5 millió fontért a Nottingham Forestből a Liverpoolba igazolt. Amikor 2001-ben elhagyta Angliát a spanyol Oviedo kedvéért, új állomáshelyén 1500 reménykedő drukker várta. Csalódniuk kellett: erőnléti lemaradása behozhatatlannak tűnt, s öt héttel azután, hogy Oviedóba érkezett, Collymore bejelentette visszavonulását.


Michael Owennek nem sikerült. Az aranylabdás Owen 1998 és 2004 között minden idényben a Liverpool házi gólkirálya volt. A Real Madrid csábításának nem tudott ellenállni, de csak egy szezont töltött a Realnál, s gyorsan visszatért Angliába.


Gary Linekernek sikerült. Nyolc szezont húzott le a Leicester Cityben és az Evertonban trófea nélkül, majd amikor az 1986-os világbajnokság gólkirálya lett, leigazolta őt a Barcelona. A katalánokkal KEK-et és Spanyol Kupát nyert, és mesterhármast lőtt a Real Madrid elleni El Clásicón.


Jonathan Woodgate-nek nem sikerült. A leedsi középhátvédért 13,4 millió fontot fizetett a Real Madrid, de Woodgate azonnal megsérült, és első spanyolországi szezonját kénytelen volt kihagyni. Debütálása borzalmasra sikeredett, a Bilbao elleni bemutatkozó meccsén öngólt vétett és piros lapot kapott. A Marca olvasói szerint ő volt a 21. század legrosszabb igazolása.


Chris Waddle-nek sikerült. Waddle-t 1989-ben 4,5 millió fontért igazolta le az Olympique Marseille, s akkor a világ harmadik legdrágább futballistájának számított. A francia kikötővárosban imádták őt, a szurkolók az évszázad második legjobb Marseille-játékosává választották.


A cikk eredetileg a pozsonyi Új Szó futballmellékletében jelent meg.

További cikkek a rovatban

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

, Kiss Tibor Noé

Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok

Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.

Tovább

Prémium párizsi

, Kiss Tibor Noé

Prémium párizsi

Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?

Tovább

Angol gólokban tobzódunk

, Kiss Tibor Noé

Angol gólokban tobzódunk

Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.

Tovább

Kékre verték Rómában a kékeket

, Kiss Tibor Noé

Kékre verték Rómában a kékeket

A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.

Tovább

Újhullámos olasz klubfoci

, Kiss Tibor Noé

Újhullámos olasz klubfoci

Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!

Tovább

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

, Kiss Tibor Noé

Guardiola egyik legnagyobb győzelme?

Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.

Tovább

Totális német futballblama

, Kiss Tibor Noé

Totális német futballblama

A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.

Tovább

Isztambulban a füldugó sem segített

, Kiss Tibor Noé

Isztambulban a füldugó sem segített

A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.

Tovább

Az ember, aki fut

, Somos Ákos

Az ember, aki fut

A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…

Tovább

Majdnem le lettünk

, Kiss L. László

Majdnem le lettünk

Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.

Tovább