Csak a Juventus?
, ktn
Sorsdöntő hétvégén vannak túl az olasz bajnokság legjobbjai. Felmérhettük a tabellát vezető csapatok valódi erejét.
Nehéz elfelejteni a lelátón ülő Francesco Totti arcát a Roma–Sassuolo mérkőzés (1-1) utolsó pillanataiban. A farkasok csapatkapitánya alig akart hinni a szemének: az újonc a 94. percben egyenlített egy kapu előtti kavarodás után. Tíz győzelem után ez másodszor döntetlenezett a Roma a bajnokságban, de ami még ennél is lehangolóbb: a fővárosiak az utolsó négy bajnokijukon mindössze négy gólt lőttek. Magyarázatnak egyelőre megteszi, hogy Totti (és Gervinho) hetek óta sérült. Az azonban megkockáztatható, hogy a Roma-varázsnak vége, s ha a csapat számára valóban a scudetto a cél, akkor le kell szállnia a földre, és kőkeményen meg kell harcolnia érte.
Ebben a műfajban, azaz a kőkemény harcban viszont a Juventusnak Olaszországban nincs ellenfele, a Napoli elleni derbi megint erről győzött meg bennünket. A zebrák nekirontottak az ellenfélnek, és már a 73. másodpercben megszerezték a vezetést. A sima győzelemhez (3-0) kellett két jól eltalált lövés is a hajrában, de a Juventusnak ezen kívül is volt legalább három százszázalékos ziccere. S a Napoli? Néhány Insigne-kígyózáson és távoli lövésen kívül Benítez csapata semmit sem tud felmutatni.
A bajnoki szisztémát mintha a Juventus számára találták volna ki. A csapat hivatalosan 29 bajnoki címet szerzett Olaszországban, nemzetközi trófeáinak száma azonban csak tíz. Ugyanez az AC Milannál: 18/18. Könnyen elképzelhető, hogy a Bajnokok Ligája idei kiírásában a Juventus ugyanabban a fázisban (például a nyolcaddöntőben) távozik a sorozattól, mint az a Milan, amely a Chievo elleni 0-0-val története egyik leggyengébb meccsét játszotta, s továbbra is a bajnokság középmezőnyében rostokol. Ne feledjük: a Juventus még mindig nyeretlen a BL csoportkörében, miközben a Serie A-ban olyan parádés produkciókra képes, mint a Napoli elleni gálaelőadás. Mintha a Juventusnak lenne valami külön receptje az olasz csapatok ellen...
Az igazság azonban talán az, hogy jelenleg is a Juventus játékoskeretében találjuk a legtöbb mentálisan erős futballistát. Gianluigi Buffon például két óriási bravúrral válaszolt a kritikákra: a kapus az elmúlt hetekben valóban bemutatott néhány lepkét. A védelem nem véletlenül egyezik meg az olasz válogatott hátsó alakzatával, amikor kell, a Barzagli, Bonucci, Chiellini hármas (utóbbi helyén ezúttal Ogbonna játszott, kiállítása ellenére kiválóan) precízen teszi a dolgát. A középpályán a bombagólt szerző Paul Pogra kiszorította Marchisiót a kezdőből, mellette pedig ott találjuk Arturo Vidalt és Andrea Pirlót, a klasszikus karmesterek egyik utolsó képviselőjét. Pirlo lelassult, időnként körülményes, de ha elkapja a fonalat, akkor egyértelműen látszik: minden idők egyik legintelligensebb futballistája. A Napoli elleni meccsen például látszott. Ötvenméteres keresztpassz, szöktetés a védők mögé, pöci, testcsel - mindig a helyes megoldást választotta. A gólja pedig... Két lépés után, irtózatos erővel küldte a léc alá pályafutása 17. szabadrúgásgólját a Serie A-ban. Még a szavunk is elállt tőle.
(ktn)
A cikk eredetileg a pozsonyi Új Szó mellékletében jelent meg.
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.