Olasz-japán futballthriller, brazil örömfoci
, hb
Az év meccsei, 2.: Konföderációs Kupa, Brazília
Tíz részben mutatjuk meg a 2013-as év legjobb meccseinek összefoglalóit. Sorozatunk második részében a Konföderációs Kupa gólzáporos mérkőzéseire tekintünk vissza.
Tüntetések és zavargások árnyékában rendezték meg idén nyáron a Konföderációs Kupát, ez azonban a résztvevők teljesítményét egy cseppet sem befolyásolta. A csapatok már a csoportkörben szenzációs meccseket játszottak egymással, főleg a Brazíliát, Olaszországot, Mexikót és Japánt magába foglaló kvartettben voltak nagy csaták.
A legkiemelkedőbb talán a japán-olasz összecsapás volt, amelyen az azzurriknak 2-0-s hátrányból sikerült felállniuk - és némi játékvezetői jóindulatnak köszönhetően - végül 4-3-ra nyerniük, egy 86. percben szerzett Giovinco-találattal. Ezen az estén nagyon sajnáltuk a szimpatikusan focizó japánokat.
Olaszország-Japán 4-3
Három nappal később Olaszország Brazíliával meccselt. Az azúrkékek egy órán át tartották magukat a házigazda ellen, de a hajrára teljesen felőrlődtek a brazil nyomás alatt, és 4-2-re kikaptak. Az itáliaiak kapusa, Gianluigi Buffon később úgy nyilatkozott, ez volt élete legrosszabb mérkőzése. Nem csoda: a veterán portásról két lövés is visszapattant a mezőnybe, mindkettő egy brazil támadó elé...
Brazília-Olaszország 4-2
A brazilok maximális pontszámmal, 9-2-es gólkülönbséggel vették a csoportkört, az elődöntőben pedig Uruguayt is legyűrték 2-1-re, ezzel összejött a sokak által várt brazil-spanyol álomdöntő. A finálé azonban a vártnál kevésbé volt izgalmas: a házigazdák impozáns játékkal 3-0-ra elpáholták a világ- és Európa-bajnokot. 2013. június 30-án a Maracanában ledőlt a spanyol válogatott verhetetlenségének mítosza, Brazília pedig előlépett a világbajnokság elsőszámú esélyesévé.
Brazília-Spanyolország 3-0
(hb)
További cikkek a rovatban
Szenvedély, szív, hivatás, haza
Kukorelly Endre emlegeti a Fradit, Varga Zoltán és a horvátokat – meg az unalmat. Év végi körkérdés, 18. rész
X Professzor a mutánsok élén
Horváth Béla szerint X Professzor lenne az ideális választás a magyar szövetségi kapitányi posztra. Év végi körkérdés, 18. rész.
A foci ereje
- Dárdai Pál
- Andrés Iniesta
- José Mourinho
- év végi körkérdés 2017
- Mohamed Salah
- Manchester United
- Barcelona
- Lincoln City
László Ágnes (a "Kislány, nagy foci" blog szerkesztője) a barcelonai élményekről, az egyiptomi és angol hősökről és a manchesteri buszozásokról. Személyes válaszok. Év végi körkérdés, 17. rész.
Videoton, Hoffenheim, Tatabánya!
- Szalai Ádám
- év végi körkérdés 2017
- Arsenal
- Manchester United
- Liverpool
- Bordeaux
- Videoton
- Tatabánya
- Hoffenheim
Zelei Dávidnak a Vidiről vannak jó emlékei 2017-ből: a Bordeaux elleni siker tényleg óriási volt. A folytatást hagyjuk, inkább hajrá, Tatabánya! Év végi körkérdés, 16. rész.
Andrés Iniestától Ferenc pápáig
Sánta Szilárd számára Andrés Iniesta „a futballista”. Ferenc pápa pedig az ideális szövetségi kapitány. Év végi körkérdés, 15. rész.
Coutinho maradjon, kösz!
Gazdag József szerint Vinnie Jones lenne az ideális választás a magyar szövetségi kapitányi posztra. Különben pedig: Liverpool forever! Év végi körkérdés, 14. rész.
Mikor él át egy Real-drukker ilyet?
Purosz Leonidasz az Udinese feltámadásának örül a legjobban, de a szövetségi kapitány kérdésében bizonytalan. Éljen az olaszos tiki-taka! Év végi körkérdés, 13. rész.
Hátha majd most! Hahaha!
Kiss Lászlónak nem sok öröme volt idén a futballban (Juve-kudarc a BL-döntőben, Olaszország lemaradása a vb-ről), de az év csapata kárpótolta mindenért. Év végi körkérdés, 12. rész
Szeretném tovább csodálni a játékukat
Egressy Zoltán a Barcelona fanatikusa, vagyis nem nagyon érdekli, hogy a Real Madrid hány trófeát nyert idén (sokat). Év végi körkérdés, 11. rész.
Futballkapitány? Kemény Dénes!
Máté Gábor nem sémákban gondolkodik, szerinte Kemény Dénest kellett volna kineveznia magyar fociválogatott élére. És még: az új Messire várva. Év végi körkérdés, 10. rész