Böde és Király: király!
, ktn
Történelmi rekordok megdöntésére is esélyes a Thomas Doll által vezetett Ferencváros. Összefoglaló a 9. fordulóról.
Kezdjük mindjárt a jó hírrel. A szurkolók kihasználták az idei év utolsó kánikulai szombatját, és a korábbi hétvégékhez képest szinte kitódultak az NB I-es futballpályákra. A hat szombati bajnokira közel 22 ezer néző váltott jegyet, vagyis átlagosan 3652 szurkoló ült a stadionokban. Szezoncsúcs! Megdőlt a szezonrekord is, méghozzá nem várt mérkőzés kapcsán: a listavezető Ferencváros és a sereghajtó Békéscsaba meccsére 8824-en voltak kíváncsiak a IX. kerületben. Ez magasabb, mint az egy héttel ezelőtti derbi (Újpest-FTC) nézőszáma (8445).
A meccs a beszámolók szerint túl sok örömöt nem okozott a ferencvárosi közönségnek, akik csak a győzelem tényének örülhettek. Az viszont óriási fegyvertény, hogy a zöld-fehérek sorozatban a kilencedik bajnoki mérkőzésüket is megnyerték, és sorra döntik meg a rekordokat. Ez a nyitány például erősebb, mint az 1967-es „csodacsapat" rajtja, Alberték csak nyolc fordulón keresztül tudtak pontveszteség nélkül maradni a tabellán. Az abszolút rekordhoz azonban szinte csoda kellene: a Fradi az 1931/32-es idényben százszázalékos teljesítménnyel szerezte meg a bajnoki címet (22 meccs, 22 győzelem).
A klub bajnoki veretlenségi sorozata is figyelemre méltó. A Ferencváros utoljára tavaly október 4-én kapott ki az NB I-ben, a Diósgyőr vendégeként. Azóta a Békéscsaba elleni volt a 29. bajnoki, amelyen a Fradit nem tudták legyőzni. Ráadásul a csapat nemcsak ikszelget, a sorozat 23 győzelmet és csak hat döntetlent számlál. A klubrekordhoz itt már közelebb áll az együttes: ez a negyedik leghosszabb veretlenségi széria az FTC története során. A csúcs: 1931 és 1932 között a csapat 36 találkozón maradt veretlen. Abban a Fradiban olyan futballisták szerepeltek, mint Sárosi dr. vagy az a1931/32-es idény 22 mérkőzésén 42 gólt (s ezzel gólkirályi címet) szerző csatár, Takács II. József. Micsoda idők voltak: az akkori Fradit 1932 decemberében a III. kerületi TVE állította meg egy 3:2-es győzelemmel.
A mostani sikersztori elsősorban Thomas Doll nevéhez köthető. Az egykori NDK-ban született edző 2013 decemberében vette át a kispadot Ricardo Moniztól, és a holland „szerethető" csapata után elsősorban az eredményességet helyezte előtérbe. A Ferencváros hosszú ideje a legmasszívabb, legkiegyensúlyozottabb csapat a mezőnyben, s ehhez az is hozzájárul, hogy a klubvezetés kiváló futballistákkal erősítette meg a keretet. A belga Roland Lamah és az ecuadori Cristian Ramírez magasan kiemelkedik a magyarországi légiósok közül, mindketten nemzetközi mércével nézve is értékelhető futballisták. (Mint ahogy az volt az Evertonnak eladott Muhamed Besic és a Toulouse-hoz távozó Somalia is). A vezetőség a hazai sztárok visszacsábításában is jeleskedik, kulcsembere a Fradinak a külföldről hazatért Gera Zoltán és Leandro, a Békéscsaba ellen pedig újabb tapasztalt játékos mutatkozott be a Ferencváros mezében, a legutóbb Görögországban futballozó Pintér Ádám.
S akkor még nem szóltunk Böde Dánielről, aki zsinórban a nyolcadik bajnoki mérkőzésén volt eredményes, s 11 találatával utcahosszal vezeti a góllövőlistát (az őt követő Pekár László 5 gólnál jár). Ahogy a Fradi a tabellát. A csapat előnye a táblázaton 11 pont a Haladással szemben, s bár a legnagyobb riválisok hétvégén magukra találni látszottak (a Videoton 3:0-ra verte az Újpestet, a Debrecen 1:0-ra győzött Angyalföldön), egyelőre úgy tűnik, nem az a kérdés, hogy idén ki lesz a bajnok, hanem az, hogy ki tudja legalább egy meccsen megállítani a Ferencvárost.
A forduló hőse: Király Gábor (Haladás)
Tavasszal alig kerülte el a kiesést a Haladás, amely most a tabella
második helyén áll. Ebben kulcsszerepe van a Németországból visszatért
Király Gábornak, a 39 éves kapusnak köszönhetően idén még csak öt gólt
kaptak a szombathelyiek. Király szombaton is király volt: kivédte Vernes
tizenegyesét, így a Honvéd ellen maradt a 0:0.
A forduló meglepetése: Diósgyőr-Puskás 3:2
A második félidő elején a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert a
Felcsúttal szemben, de a 80. perc után a vendégek két gólt szerezve
egyenlítettek. S amikor - az elmúlt egy év történéseinek ismeretében -
mindenki azt várta, hogy a Puskás meg is fordítja a mérkőzést, a DVTK a
91. percben Egerszegi Tamás góljával mégis a maga javára fordította a
meccset.
(ktn)
További cikkek a rovatban
Leekens, a jól helyezkedő kalandor?
Néhány nappal ezelőtt olvastam el az Index interjúját Georges Leekens-szel, a magyar válogatott frissen kinevezett szövetségi kapitányával. Azt hittem, káprázik a szemem, és még mindig nehezen tudom értelmezni az olvasottakat.
Very Important Drukker
Szóval az történt, hogy péntek reggel fölhívtak az MLSZ-től, hogy a Szurkolói Klub szokásos internetes totóján én nyertem meg a VIP-belépőt. Beszámoló a Groupamából, a Magyarország–Costa Rica meccsről.
Siralomvölgy, ez a mi hazánk
Búsongunk, gyanakszunk, utálkozunk, irigykedünk. Siralomvölgy, jelen pillanatban ez a mi hazánk.
Védőháló – nélkül…
…párszor már vérig sértettek, mióta szúr a borostám, de olyan sunyi, aljas érzést csak ritkán jegyzek fel, mint amit az idegenbeli meccseken szoktam a füzetembe írni – betelt a füzetem!
"Egyet béengedek úgyis"
Székelyföldön nyaraltunk, szembe jött velünk egy plakát, így hát meccsre is mentünk. Megérte. Zeteváralja–Székelyvarság rangadó a román kupában.
Öt pontban a Vidi elmúlt hetéről
Az elmúlt hét napban a Videoton megnyerte harmadik körös EL-párharcát a Bordeaux ellen, elkerülte a legnehezebb ellenfeleket a playoffkör sorsolásán, majd idegenben megverte a Mezőkövesdet.
Őrült hajrá vagy fogadási csalás?
Feltűnően sok sorsdöntő gól születik az NB I-es mérkőzések utolsó perceiben? Egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem az a csapat győz, amelyik megszerezte a vezetést? Átböngésztük az elmúlt tizenhat NB I-es szezon mérkőzéseit, és meg kellett állapítanunk, hogy a magyar bajnokságban újabban tényleg töb…
Gera, ne csússz be!
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Midtjylland
- Ferencváros
- Budapest Honvéd
- Videoton
- Nomme Kalju
- Hapoel Beer Seva
Három magyar csapat maradt versenyben a nemzetközi kupákban, és az, amit láttunk tőlük ezen a héten, valamivel jobb, mint az utóbbi évek termése. A rémálom-meccsek (Tirana, Torpedo Zsodino, Zseljeznicsar) ezúttal elmaradtak.
Kikaptunk, benne van, lesz jobb
Magyarországon, nem kell aggódni azért, hogy a futball lekerül esetleg az újságok címlapjáról. A „magyarfoci”, így egybe, hallatni akar magáról, azt akarja, hogy róla beszéljenek, önző egy teremtés.