Juventus-harakiri Münchenben
Tegnap alighanem az utóbbi évek egyik legjobb BL-mérkőzését láthattuk: Münchenben a Bayern hosszabbítás után 4:2-re győzött a Juventus ellen. Az Arsenal sorozatban hatodszor búcsúzott a legjobb tizenhat között – idegenben is vereséget szenvedett a Barcelonától.
Kalandos mérkőzés után jutott tovább a Bayern München. Két fontos védekező játékosuk hiányzott (Javi Martínez, Boateng), ráadásul a Torinóban pompás gólt szerző Arjen Robbenre sem számíthatott Pep Guardiola. Igaz, hogy a kezdőben mindössze négy német futballista szerepelt, a bajorok a linekeri mondást idéző talpra állást produkáltak. A Juve a félidőben 2:0-ra vezetett, ráadásul az olaszok második gólja egészen demoralizáló volt: Morata végigkígyózott a fél pályán, majd az átadása után Cuadradónak is volt ideje leültetni Lahmot, mielőtt a rövid felsőbe lőtt volna.
A hatvanadik perctől aztán az addig meddő labdabirtoklás valódi fölénnyé alakult át, az olaszok a labdát sem tudták kihozni a saját tizenhatosuk elől, és előbb Lewandowski, majd Thomas Müller fejelt a kapuba egy jobb oldali beadás nyomán. A hosszabbítás első félidejében a bajorok altattak egy kicsit, majd két újabb góllal lezárták a meccset. A védelem ezzel együtt iszonyú gyengének tűnt, Pep Guardiola cseréi viszont nagyon ültek. Kingsley Coman zseniálisan futballozott a jobb oldalon (jegyezzük meg, ő jelenleg is a Juve játékosa, Münchenben kölcsönjátékosként szerepel). A hosszabbításban pályára küldött Thiago Álcantara frissessége is fontos volt: ez a két játékos szerezte a csapat góljait a ráadásban.
Talán ez a minőségi különbség jelentette a különbséget a két csapat között. A Max Allegri által pályára küldött hármas tagjai (Mandzukic, Sturaro, Pereyra) messze nem tudtak annyit hozzátenni a Juventus játékához, mint a müncheni belépők (ráadásul a Bayernnél olyan futballista maradt a padon, mint Götze). Mandzukic kifejezetten gyengén futballozott, Morata után rossz volt nézni a statikus játékos szenvedését a pályán. Az már nem túl elegáns, hogy mindezt – finoman – Guardiola is szóvá tette a meccs után.
Mégis hiba lenne Mandzukicot vagy Allegrit okolni a Juventus vereségéért, a hajrában a Bayern annyira beszorította az olaszokat, hogy állhatott volna centerben Ronaldo is, ő sem kapott volna labdát. Az olaszok egyszerűen magukat verték meg: 2–0 után legalább három olyan helyzetük volt, amelyből a 60. percig megszerezhették volna azt a harmadik gólt, amellyel a párharc eldőlt volna. Illetve: megszerezték, csak éppen a svéd Eriksson bíró az első félidőben (les címén, tévesen) érvénytelenítette Morata gólját. Ezzel együtt az olaszok hatvan percig úgy futballoztak, hogy a szurkolóik a vereség ellenére büszkék lehetnek a csapatra, s az is nyilvánvaló, hogy a tavalyi BL-döntő sem volt kiugró eredmény a Juventustól.
A nap másik mérkőzésén a Barcelona 3:1-re nyert az Arsenal ellen, így kettős győzelemmel, 5:1-es összesítéssel jutott be a legjobb nyolc közé. A Barcára kár sok szót vesztegetni azon kívül, hogy nyilvánvalóan Luis Enrique csapata a legjobb a világon, ezúttal még Luis Suárez csizmaszáras lövéséből is bombagól lett. Az angolok kínos nemzetközi szereplése viszont egyre nyilvánvalóbb. Az Arsenal sorozatban hatodszor esett ki a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájából. A legjobb tizenhat közé bejutott három angol klub közül az Arsenal és a Chelsea is kettős vereséggel búcsúzott (utóbbi a PSG-vel szemben), a Manchester City pedig az idegenbeli 3:1 után odahaza csak 0:0-ra végzett (1 kapura lövéssel) a Dinamo Kijev ellen. Egyedül annak örülhetnek a szigetországban, hogy a Juventus kiesésével biztossá vált, a következő idényben sem lesz változás: az angolok négy, az olaszok továbbra is csak három csapatot küldhetnek a BL-be. Ez a különcsata azonban jövőre tovább folytatódik.
A nap játékosa: Douglas Costa (Bayern München)
A bal oldalon nem okozott sok veszélyt Lichtsteiner mellett, a második félidőben azonban Guardiola átküldte a másik oldalra, de játszott középen is. Minden megoldása életveszély volt, az első gól előtti assziszt is az övé volt.
További cikkek a rovatban
Conte, Simeone és az NB I-es nyilatkozatok
Nem mondhatni, hogy a BL csoportkörének utolsó fordulójában túl nagy izgalmakat kellett volna átélniük a szurkolóknak. A PSG megőrizte a csoport első helyét, a Roma megelőzte a Chelsea-t, kiesett az Atlético. Kábé ennyi.
Prémium párizsi
- Bajnokok Ligája
- Neymar
- Dani Alves
- Edinson Cavani
- Chelsea
- Manchester United
- PSG
- Bayern München
- Juventus
- Barcelona
Fiatal futballsztárok repítik a PSG-t, bekövetkezik a generációváltás az európai topfutballban?
Angol gólokban tobzódunk
Megint az angolok… A Manchester City a bombaformában lévő Napolinak rúgott négy gólt idegenben, a Tottenham futballsulit tartott a BL-címvédő Real Madridnak.
Kékre verték Rómában a kékeket
A Bayern München és a PSG biztosan ott lesz a legjobb tizenhat között a Bajnokok Ligájában, de szinte biztosan továbblép majd a Roma, a Chelsea, a Manchester United és a Barcelona is.
Újhullámos olasz klubfoci
Az idei szezon eddigi legjobb BL-meccsét játszották Londonban: Chelsea–Roma 3:3. Gólzápor két olasz edzővel a kispadon!
Guardiola egyik legnagyobb győzelme?
Újra az angolok voltak a főszereplők a Bajnokok Ligájában: rangadót nyert a Manchester City, idegenben állította be a BL-rekordot a Liverpool, a címvédő otthonából rabolt pontot a Tottenham.
Totális német futballblama
- Bajnokok Ligája
- Európa-liga
- Borussia Dortmund
- 1. FC Köln
- Hertha BSC
- Bayern München
- Hoffenheim
- RB Leipzig
A héten mind a hat német csapat veszített a nemzetközi kupaporondon. A legnagyobb bukás a Bayern Münchené, Ancelottit menesztették.
Isztambulban a füldugó sem segített
A lipcsei játékosok nem bírták a fülsiketítő zajt Isztambulban, könnyen nyert odahaza a Napoli és a Sevilla, Cristiano Ronaldo örök.
Az ember, aki fut
A képzés lehet akármilyen licenszes, akárhány műfüves pályán zajló és akárhány milliárd TAO-ból megfinanszírozott. Egyetlen gyönyörűen megtervezett, jó elgondoláson alapuló és rendszerben gondolkodó elmélet sem "csinál" olyan focistákat, mint Vardy, aki azt az egyet képviseli, ami nélkül semmit sem…
Majdnem le lettünk
Csütörtök este megnéztem az Arsenal hazai meccsét a Köln ellen. Ötven percig azt gondoltam, nem kellett volna, mert annál, amit láttam, pontosabban, amit a gépből olykor kínos óvatossággal fölpillantva észleltem, még a dolgozatjavítás is gyümölcsözőbb.