Henry és Pimpong volt a legszabálytalanabb
Renitens csatárok, patyolatfehér védők
Furcsa, de a szabálytalankodók listáját a csatárok vezetik: az első hét helyezett közül négyen is csatárok (Henry, Viduka, Klose, Podolski). A meccsenkénti átlagot a hajával, nevével és szerencsétlenkedéseivel feltűnő ghánai Razak Pimpongnak sikerült megszereznie. Egy másik ghánai, Asamoah Gyan sem lehet büszke magára, Costinhával együtt négy sárga lapot sikerült összeszednie a világbajnokságon (Gyan ráadásul csak három meccsen játszott...).
A legtöbbet az olasz Luca Tonit és a két portugál sztárt (Figo, Cristiano Ronaldo) faragták, de az ecuadori Carlos Tenorióval sem bántak kesztyűs kézzel a védők: a csatárral szemben meccsenként átlagosan nyolc szabálytalanságot követtek el.
A legnagyobb meglepetés azonban akkor ér bennünket, amikor a legjobb négy közé bejutott csapatok belső védőinek teljesítményét elemzzük. A francia William Gallas az egész világbajnokságon összesen csak két szabálytalanságot követett el: minden tiszteletünk a franciáé. Azt pedig talán még a Materazzi-hívők szűk tábora sem hinné, hogy Mátrix is csak négyszer faultolt a világbajnokságon... Bár a focitipp is a támadófutball híve: ilyen magas színvonalú és tiszta védőmunkát produkálni sokkal nehezebb, mint a lecsorgókat bevágni a tizenhatoson belülről.
Elkövetett szabálytalanságok száma
20: Thierry Henry (Franciaország)16: Mark Viduka (Ausztrália), Patrick Vieira (Franciaország)
15: Miroslav Klose (Németország), Claude Makelele (Franciaország), Lukas Podolski (Németország), Luis Valencia (Ecuador)
14: Eric Abidal (Franciaország), Tim Cahill (Ausztrália), Gennaro Gattuso (Olaszország), Owen Hargreaves (Anglia), Bernd Schneider (Németország), Simao Sabrosa (Portugália), Gianluca Zambrotta (Olaszország)
13: Peter Crouch (Anglia), Gabriel Heinze (Argentína), Vjacseszlav Szviderszkij (Ukrajna), Robin Van Persie (Hollandia)
12: Torsten Frings (Németország), Mario Mendez (Mexikó), Ogucsi Onyewu (USA), Oleg Selejev (Ukrajna), Luca Toni (Olaszország), Zinedine Zidane (Franciaország)
Elkövetett szabálytalanságok száma
(mérkőzésenkénti átlag)6,0: Razak Pimpong (Ghána)
5.8: Vjacseszlav Szviderszkij (Ukrajna)
5.6: Nikola Zsigics (Szerbia és Montenegró)
5.4: Edgar Barreto (Paraguay)
5.2: Derek Boateng (Ghána)
5.1: Luis Perez (Mexikó)
5,0: Szami Al-Dzsaber (Szaúd-Arábia), Carlos Marchena (Spanyolország), Carlos Tenorio (Ecuador)
4.8: Marcus Allback (Svédország)
4.7: Yao Aziawonou (Ghána), Haminu Draman (Ghána)
4.6: Tim Cahill (Ausztrália)
4.5: Helder Postiga (Portugália), Szavo Milosevics (Szerbia és Montenegró), Jan Polák (Csehország)
4.2: Serif Touré Mamam (Togo), Luis Valencia (Ecuador)
4.1: Mateja Kezsman (Szerbia és Montenegró)
4,0: Owen Hargreaves (Anglia), Dirk Kuyt (Hollandia), Oguchi Onyewu (USA), Mark Viduka (Ausztrália), Vlagyimir Jezerszkij (Ukrajna)
Védőfaultok
Érdekességként íme a legjobb négy közé jutó csapatok belső védői által elkövetett szabálytalanságok száma:2: William Gallas (Franciaország)
4: Marco Materazzi (Olaszország)
6: Per Mertesacker (Németország)
7: Rivardo Carvalho (Portugália)
8: Cristoph Metzelder (Németország)
10: Fabio Cannavaro (Olaszország)
11: Lilian Thuram (Franciaország) és Fernando Meira (Portugália)
Elszenvedett szabálytalanságok száma
28: Luca Toni (Olaszország)23: Cristiano Ronaldo (Portugália), Luis Figo (Portugália)
21: Patrick Vieira (Franciaország)
20: Joe Cole (Anglia)
19: Miroslav Klose (Németország)
18: Michael Ballack (Németország), Gennaro Gattuso (Olaszország), Kaka (Brazília)
17: Fredrik Ljungberg (Svédország), Florent Malouda (Franciaország), Andrij Neszmacsnih (Ukrajna), Lukas Podolski (Németország)
16: Rafael Marquez (Mexikó), Maxi Rodriguez (Argentína), Carlos Tenorio (Ecuador)
15: Frank Ribéry (Franciaország), Zinedine Zidane (Franciaország)
14: Andrea Pirlo (Olaszország), Andrij Sevcsenko (Ukrajna), Simao Sabrosa (Portugália), Francesco Totti (Olaszország)
Elszenvedett szabálytalanságok száma
(mérkőzésenkénti átlag)8,0: Carlos Tenorio (Ecuador)
6,0: Otto Addo (Ghána)
5.4: Yao Junior Senaya (Togo)
5.2: Luca Toni (Olaszország)
4.7: Clint Dempsey (USA)
4.6: Joe Cole (Angia)
4.4: Fifueiredo (Angola), Robinho (Brazília)
4.3: Andranik Tejmurjan (Irán)
4.2: Cristiano Ronaldo (Portugália), Fredrik Ljungberg (Svédország), Marco Streller (Svájc)
4.1: Guillermo Franco (Mexikó)
4,0: Szaad Al-Harthi (Szaúd-Arábia), Paul Ambrosi (Ausztrália), Leandro Cufre (Argentína), Cristoph Spycher (Svájc), Naohiro Takahara (Japán), Fernando Torres (Spanyolország), Hakan Yakin (Svájc)
Sárga lapok
4: Costinha (Portugália), Asamoah Gyan (Ghána)3: Andre (Angola), Khalid Boulahrouz (Hollandia), Deco (Portugália), Brett Emerton (Ausztrália), Zaid Dzsaziri (Tunézia), Teddy Lucic (Svédország), Sulley Muntari (Ghána), Albert Nadj (Szerbia és Montenegró), Willy Sagnol (Franciaország), Vjacseszlav Szviderszkij (Ukrajna), Giovanni van Bronckhorst (Hollandia), Gianluca Zambrotta (Olaszország), Zinedine Zidane (Franciaország)
Kiállítások
Jean-Paul Abalo (Togo), Andre (Angola), Khalid Boualhrouz (Hollandia), Costinha (Portugália), Leandro Cufré (Argentína), Daniele De Rossi (Olaszország), Deco (Portugália), Cyrille Domoraud (Elefántcsontpart), Brett Emerton (Ausztrália), Asamoah Gyan (Ghána), Zaid Dzsaziri (Tunézia), Avery John (T&T), Mateja Kezsman (Szerbia és Montenegró), Pablo Mastroeni (USA), Marco Materazzi (Olaszország), Albert Nadj (Szerbia és Montenegró), Luis Perez (Mexikó), Jan Polák (Csehország), Eddie Pope (USA), Wayne Rooney (Anglia), Dario Simic (Horvátország), Radoslaw Sobolewski (Lengyelország), Tomas Ujfalusi (Csehország), Giovanni van Bronckhorst (Hollandia), Vladislav Vascsuk (Ukrajna), Zinedine Zidane (Franciaország)(ktn.focitipp.stat)
*****
További cikkek a rovatban
Színház az egész (futball)világ!
Tartozom egy vallomással. Nem másnak, magamnak. Egy ideje alig nézek focit. A tabellákat persze frissítem, minden nap, szünet nélkül.
Ki lesz a Focitipp szakértője?
Tippjátékot indítunk a Focitippen, amely miatt egész évben lesz miért izgulni: az alábbi kérdésekre ugyanis a válaszokat csak jövő tavasszal kapjuk majd meg.
, kl
"Most már olyan komoly baj csak nem jöhet"
Sokszor mondják, felejtsük el az Aranycsapatot és ez igaz, de emlékezni mindig kell valamire. Az elmúlt időszak legnagyobb futballsikere továbbra is egyértelműen a Fradi BL-szereplése volt az 1995/96-os idényben. 1995. augusztus 9-én, a Fradi megtette az első lépést. Húsz évvel ezelőtt. Emlékezünk.…
, kl
”Rúgtunk egy öngólt, aztán még egyet”
A Videoton megszerezte első győzelmét a 2015/16-os idényben, de a diósgyőri mérkőzés mégsem erről marad emlékezetes.
, ktn
Idézzük fel az Egervári-korszakot!
A finnekkel szemben hagyományosan szerencsések vagyunk, de most nem csak ebben bízhatunk. A "tavaszi idény" utolsó selejtezője következik a magyar válogatott számára, Helsinkiben. Hatalmasat léphetünk a továbbjutás felé.
, ktn
Focira várva
Az idei Afrikai Nemzetek Kupájáról hiányzik az afrikai futball két legnagyobb csillaga: Samuel Eto' és Didier Drogba. Érdemes lesz nézni a meccseket?
, ktn
, hb
A "Futball Hete": Misszió vagy bisznisz?
Ma este elrajtol az Eb-selejtezők második (és aztán a harmadik) köre, avagy jön a "Futball Hete". De kell ez nekünk?
, ktn
José Mourinho és a magyar utánpótlásnevelés
Ne szépítsük, borzasztó szomorú volt nézni ezt a riportnak álcázott vergődést. - Jegyzet a Sport TV felejthetetlen José Mourinho-interjúja ürügyén.