Cimke: A múlt csillagai
Akit csak úgy hívtak: a kis Pelé
Kölyökként négy szezon alatt 432 gólt lőtt. Aztán részt vett négy világbajnokságon. Ő lehetett volna a legjobb, ha nincs az a fránya melankólia. Enzo Scifóra emlékezünk.
Aki nemet mondott a Milannak
Guy Thys a kispadon, Jan Ceulemans a pályán: ez volt a belga futball aranykorának titka. Az 1980-as Európa-bajnokságon az olaszokat, az angolokat és a spanyolokat megelőzve veretlenül jutottak tovább a csoportjukból, s csak a döntőben kaptak ki az NSZK-tól.
A láncdohányos, aki hármat rúgott Uruguaynak
Majdnem Eb-t nyert a dánokkal, de aztán mégsem. Kétszer is majdnem övé lett az Aranylabda, de aztán mégsem. Veronában istenítették őt, holott többet cigizett, mint egy vasutas.
Aki futószalagon lőtte a gólokat a Milanban
Nem vetette meg a lecsorgó labdákat, de azért kapáslövései is ugyanolyan emlékezetesek, mint "lesipuskás" góljai. Nem válallunk sok kockázatot a kijelentéssel: a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján a holland Marco van Basten volt a legjobb európai csatár.
Aki csak a magyarok ellen lőtt gólt...
Nem volt annyit rivaldafényben, mint Platini, nem volt olyan félelmetes lövőereje, mint Fernandeznek, mégis a nyolcvanas évek egyik legjobb francia középpályása volt Jean Tigana.
Pelé szerint övé a legszebb gól
Az FC Porto történetében először az ő gőljának is köszönhetően nyerte meg a Bajnokcsapatok Európa Kupáját 1987-ben. Sarkazásos találatát Pelé a világ legszebb góljának nevezte, őt pedig az évszázad legjobb arab futballistájának választották.