Számokba fojtva
Statisztikák
A focitipp figyelmét a világbajnokság egyetlen statisztikai érdekessége sem kerülte el. Az amerikaiak szinte képtelen voltak eltalálni a kaput, a ghánai becsúszó szerelések pedig a labdát. Lapozzon, a számok sosem hazudnak.
160 PERC FOCI: A VILÁGBAJNOKSÁG ÖSSZES GÓLJA >>>
A világbajnokság csak regisztrált felhasználók előtt nyilvános adatbank-oldalán olyan adatokat is találtunk, amikről egy statisztika-fanatikus szinte álmodni sem merne. Az információtengerben a focitipp is halászott: különböző kategóriákban (gólok, kapura lövések, passzok, sportszerűség, szögletek, lesek, labdaszerzések és -vesztések) jártunk utána, kik is voltak a legjobb és legrosszabb játékosok és csapatok Németországban.
Mielőtt legyintene, mondván a statisztika száraz dolog, íme néhány adalék a világbajnokságról. Kedvcsináló a linkekhez:
- Gondolta volna, hogy William Gallas, aki az egész világbajnokságot végigjátszotta, mindössze két szabálytalanságot követett el a francia válogatott belső védőjeként? Kíváncsi arra, hogy az olaszok mészárosa, Marco Materazzi hányszor faultolt? Csak egy kattintásnyira van a megoldástól: garantáljuk, hogy meglepődik majd.
- Gondolta volna, hogy mérkőzésenkénti átlagukat tekintve legtöbbször a paraguay-i játékosok szerelték ellenfelüket? Bizonyára azt sem hiszik, hogy Paraguay a három mérkőzésén mindössze két kontrát vezetett.
- Gondolta volna, hogy a spanyolok meccsenként átlagban ötszázszor (nem elírás: 500) passzolták egymásnak a labdát, míg a szerbek csak kétszázszor?
- Gondolta volna, hogy a legtöbb kapufát a világbajnok olaszok lőtték? Talán igen. Az öt olasz kapufából Toni és Gilardino is kettőt-kettőt vállalt magára, de az egyéni győzelmet mégis a svájci Alexander Frei szerezte meg három kapufával.
- Azt pedig biztosan nem találják ki, hogy melyik csapat játékosai céloztak a legpontosabban. Az irániak. Csak minden harmadik lövésük kerülte el a kaput. Összehasonlításképpen: a listautolsó amerikaiaknak csak minden ötödik lövése ment kapura; az egész vébén mindössze négyszer kellett védenie amerikai lövést az ellenfél portásának.
Nem is csigázzuk tovább, kattintson az alábbi linkekre, mert további csodálkoznivalókat is talál.
Csapatstatisztikák
Német- és olasz gólfölény >>>
Legtöbbször a németek, legpontatlanabbul a ghánaiak lőttek >>>
Sokoldalú Mexikó, passzbajnok Spanyolország >>>
Spanyolország: tökéletes támadójátékkal a kilencedik helyre >>>
Előítélet-romboló olaszok >>>
Paraguay kétszer kontrázott Németországban >>>
Egyéni statisztikák
Góllövők Bosackitól Zaccardóig >>>
Frank Lampard, a boldogtalan listavezető >>>
Spanyol uralom a passzolók listáján >>>
Henry és Pimpong volt a legszabálytalanabb >>>
Kahn megdolgozott a bronzért >>>
A világbajnok titka: vedd el a labdát az ellenféltől! >>>
vb-idéző 01 - Most nem volt szenzáció (Csoportmérkőzések) >>>
vb-idéző 02 - Élőben Lipcséből (Kieséses szakasz, helyosztók) >>>
vb-idéző 03 - Bizonyítványosztás (Országértékelések) >>>
*****
További cikkek a rovatban
Színház az egész (futball)világ!
Tartozom egy vallomással. Nem másnak, magamnak. Egy ideje alig nézek focit. A tabellákat persze frissítem, minden nap, szünet nélkül.
Ki lesz a Focitipp szakértője?
Tippjátékot indítunk a Focitippen, amely miatt egész évben lesz miért izgulni: az alábbi kérdésekre ugyanis a válaszokat csak jövő tavasszal kapjuk majd meg.
, kl
"Most már olyan komoly baj csak nem jöhet"
Sokszor mondják, felejtsük el az Aranycsapatot és ez igaz, de emlékezni mindig kell valamire. Az elmúlt időszak legnagyobb futballsikere továbbra is egyértelműen a Fradi BL-szereplése volt az 1995/96-os idényben. 1995. augusztus 9-én, a Fradi megtette az első lépést. Húsz évvel ezelőtt. Emlékezünk.…
, kl
”Rúgtunk egy öngólt, aztán még egyet”
A Videoton megszerezte első győzelmét a 2015/16-os idényben, de a diósgyőri mérkőzés mégsem erről marad emlékezetes.
, ktn
Idézzük fel az Egervári-korszakot!
A finnekkel szemben hagyományosan szerencsések vagyunk, de most nem csak ebben bízhatunk. A "tavaszi idény" utolsó selejtezője következik a magyar válogatott számára, Helsinkiben. Hatalmasat léphetünk a továbbjutás felé.
, ktn
Focira várva
Az idei Afrikai Nemzetek Kupájáról hiányzik az afrikai futball két legnagyobb csillaga: Samuel Eto' és Didier Drogba. Érdemes lesz nézni a meccseket?
, ktn
, hb
A "Futball Hete": Misszió vagy bisznisz?
Ma este elrajtol az Eb-selejtezők második (és aztán a harmadik) köre, avagy jön a "Futball Hete". De kell ez nekünk?
, ktn
José Mourinho és a magyar utánpótlásnevelés
Ne szépítsük, borzasztó szomorú volt nézni ezt a riportnak álcázott vergődést. - Jegyzet a Sport TV felejthetetlen José Mourinho-interjúja ürügyén.